Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Дим від лісових пожеж скоротив виробництво сонячної енергії в Каліфорнії

Дим від лісових пожеж скоротив виробництво сонячної енергії в Каліфорнії

Лише за вересень її виробництво скоротилось на майже третину

Дим від лісових пожеж скоротив виробництво сонячної енергії в Каліфорнії
фото pixabay.com

Дим від лісових пожеж в Каліфорнії скоротив сонячну енергію штату майже на третину на початку цього місяця, тому що крихітні частинки в повітрі зменшили кількість сонячного світла, що досягає панелей.

Як повідомляє Reuters, згідно з даними Управління енергетичної інформації США (EIA), в перші два тижні вересня середній виробіток сонячної енергії в незалежному системному операторі Каліфорнії, який покриває 90% сонячних потужностей комунальних підприємств в штаті, знизилася майже на 30% в порівнянні із середнім липневим значенням.

У порівнянні з тим же періодом минулого року, виробництво сонячної енергії впало на 13,4% за перші два тижні вересня, попри те, що Каліфорнія додала 659 мегаватів сонячної енергії для комунальних служб, збільшившись більш ніж на 5%.

Як відомо, у Каліфорнії більше сонячних потужностей, ніж в будь-якому іншому штаті США. За даними EIA, у 2018 році сонячна енергія забезпечувала 19% виробництва електроенергії в штаті.

З січня пожежі в Каліфорнії спалили понад 1,5 млн га, що набагато перевищує показники будь-якого року в історії штату. Їм сприяють все частіші й триваліші напади сильної спеки, сильних вітрів і засух з блискавкою, які вчені пов'язують зі зміною клімату.

Дим від лісових пожеж містить частинки забруднення розміром 2,5 мікрометра або менше, відомі як PM2,5. Ці частинки досягли найвищого рівня за всю історію штату 15 вересня після початку зростання в середині серпня.

За повідомленням EIA, морські вітри витіснили дим від найбільших пожеж з північної частини штату в Південну Каліфорнію, де розташована більшість державних проєктів по сонячній енергії.

Нагадаємо: найбільші світові нафтотрейдери поспішають вкласти мільярди доларів у відновлювальну енергетику 5 років, прискорюючи підготовку до значного зсуву в структурі енергоспоживання у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті