Іспанія запланувала стати важливим гравцем в секторі «зеленого» водню
На це країні потрібно $10,5 млрд інвестицій протягом наступного десятиліття.

Іспанія активізує свої зусилля щодо участі в гонці зі створення водневої промисловості в пошуках більш екологічного палива для важкої промисловості.
Як повідомляє Bloomberg, уряд Мадрида розробив план по створенню до 2030 року потужностей з виробництва екологічно чистого водню потужністю 4 гВт. Очікується, що днями уряд оголосить про затвердження програми Кабінетом міністрів, яка вимагає інвестицій у розмірі 8,9 млрд євро ($10,5 млрд) протягом наступного десятиліття.
«Ситуація стає дуже конкурентною, – сказала міністр енергетики Сара Аагесен. – Іспанія має можливість стати важливим гравцем в секторі відновлюваного водню, скориставшись нашим високим потенціалом виробництва відновлюваної енергії за дуже конкурентними цінами».
Водень, якщо він виробляється з відновлюваних джерел енергії, може замінити нафту, природний газ і вугілля та, за даними BloombergNEF, допомогти до середини століття ліквідувати близько третини викидів від таких галузей, як сталь і цемент. Процеси виробництва «зеленого» водню поки не є економічно життєздатними без державної підтримки.
Згідно з урядовим документом, з яким ознайомився Bloomberg, план Іспанії включає 60 заходів, які допоможуть налагодити ланцюжок поставок водню. Дорожня карта націлена на виробничі підприємства з потужністю виробництва від 300 до 600 МВт водню з відновлюваних джерел енергії до 2024 року і 4 гВт до 2030 року. Це складе 10% від цільового показника ЄС, який становить 40 гВт до 2030 року.
Ключем до збільшення використання зеленого водню є електролізери, машини, що працюють від електрики, які відокремлюють атоми водню в воді від кисню. Наразі електролізери в Іспанії можуть виробляти близько 2,7 МВт водню. План включає мету побудувати великомасштабні установки, кожна з яких може виробляти до 100 МВт кожна.
Уряд хоче, щоб ці нові заводи були побудовані в місцях, де нещодавно були закриті інші типи заводів, щоб гарантувати, що концепція «справедливого переходу», яку спонсорує ЄС, включена у водневий план, сказала Аагесен.
Хоча в короткостроковій і середньостроковій перспективі основна увага приділяється місцевій промисловості і транспорту, в плані все ж згадується потенціал Іспанії стати експортером чистого газу в іншу Європу.
Раніше повідомлялося, що ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи.
Нагадаємо: у липні стало відомо, що українське Міненерго розгляне питання будівництва заводу з виробництва воднюю
До цього міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, зокрема, до Німеччини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].