Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Польща оштрафувала російський «Газпром» на $7,6 млрд через «Північний потік 2»

Польща оштрафувала російський «Газпром» на $7,6 млрд через «Північний потік 2»

Крім цього, оштрафовано ще п'ять компаній, які беруть участь в будівництві проекту

Польща оштрафувала російський «Газпром» на $7,6 млрд через «Північний потік 2»
@UOKiKgovPL

Польський антимонопольний регулятор – Управління з охорони конкуренції і споживачів (UOKiK) – оштрафував російського газового монополіста «Газпром» і його партнерів за будівництво газопроводу «Північний потік 2». Про це прес-служба відомства повідомила в Twitter.

«Газпром» оштрафований на 29 млрд злотих ($7,6 млрд), ще п'ять компаній, які беруть участь в будівництві проекту – на 234 млн злотих.

Йдеться про французьку Engie, німецькі Uniper і Wintershall, австрійську OMV, а також голландсько-британську Shell, уточнюється на сайті UOKiK.

Регулятор наклав на них максимальні штрафи, передбачені законодавством (у розмірі 10% річного обороту) за будівництво газопроводу без згоди польського антимонопольного відомства. Крім цього, глава UOKiK Томаш Хрустний зобов'язав компанії протягом 30 днів розірвати контракти, укладені для фінансування газопроводу. Вони можуть оскаржити це рішення в суді.

«Ми провели розгляд дуже ретельно. Зібрані докази не залишають сумнівів в тому, що підприємці умисно порушили закон», – заявив Хрустний. Рішення UOKiK спрямоване не проти конкретних компаній, а проти порушення закону про конкуренцію, додав він.

Перед цим антимонопольний орган Польщі анонсував цю подію, повідомивши, що має намір оголосити про безпрецедентне рішення в рамках розслідування про можливі порушення антимонопольного законодавства при реалізації проекту «Північний потік 2».

За матеріалами РБК

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті