Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Економічний комітет ВРУ пропонує додатково виділити новому міністерству 5 млрд на розвиток промисловості

Економічний комітет ВРУ пропонує додатково виділити новому міністерству 5 млрд на розвиток промисловості

Загалом депутати пропонують довірити новому відомству понад 8 млрд гривень

Економічний комітет ВРУ пропонує додатково виділити новому міністерству 5 млрд на розвиток промисловості
фото: tverezo.info

Комітет з питань економічного розвитку ВРУ підготував пропозиції Кабінету Міністрів України профінансувати нові бюджетні програми Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості 2021 році на суму понад 5 млрд гривень. Загалом депутати пропонують довірити новому відомству понад 8 млрд гривень. Про це повідомляє StateWatch, посилаючись на відповідний листа комітету Ради.

Зокрема, депутати пропонують профінансувати Міністерству такі нові програми:

  • Поповнення статутного капіталу Державної інноваційної фінансово-кредитної установи та державних підприємств стратегічних галузей промисловості – 3 млрд гривень.
  • Державна підтримка збереження та створення робочих місць у стратегічних галузях промисловості, в тому числі через механізм здешевлення кредитів – 2 млрд грн.
  • Створення та забезпечення поточної діяльності Державного агентства передових оборонних дослідницьких проєктів – 300 млн грн.
  • Дослідження, прикладні наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт та фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури у стратегічних галузях промисловості – 125 млн грн.
  • Забезпечення життєдіяльності Криворізького Гірничо-збагачувального комбінату окислених руд – 23, 85 млн грн.
  • Виконання державних цільових програм реформування та розвитку ОПК, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення – 3,11 млрд грн.
  • Дослідження, прикладні наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами – 125 млн грн.

«Вже на етапі проєктування бюджету на наступний рік закладаються ризики неефективного використання коштів Мінстратегпрому, так як, по-перше, це відомство досі немає штату, щоб освоювати хоч які-небудь бюджетні кошти. А по-друге, у листі на КМУ не уточнюється, які саме державні підприємства і чому, мають отримати мільярдну підтримку з бюджету, чи на які саме заходи  збереження та створення робочих місць будуть направлені два мільярди, окрім здешевлення кредитів», – коментує пропозиції парламентського комітету голова StateWatch Гліб Канєвський.

Також Комітет пропонує від Мінекономіки передати Мінстратегпрому наступні програми:

Натомість у проєкті бюджету на 2021 рік, який подав КМУ, на нове міністерство передбачили всього 162 млн грн.

До кінця цього року «Слуги Народу» пропонували виділити Міністерству промисловості 50 мільйонів з бюджету без визначення результатів, однак парламент поки не розглянув таку пропозицію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті