Найбільші банки Саудівської Аравії домовились про злиття

Найбільші банки Саудівської Аравії домовились про злиття

National Commercial Bank купить свого конкурента Samba Financial Group за $15 млрд

Найбільші банки Саудівської Аравії домовились про злиття
фото Shutterstock

National Commercial Bank (NCB), найбільший кредитор Саудівської Аравії за розміром активів, погодився купити конкуруючу Samba Financial Group за $15 млрд в межах найбільшого банківського поглинання в цьому році.

Як повідомляє Bloomberg, державний фонд добробуту королівства, найбільший акціонер двох банків, матиме найбільшу частку в об'єднаній компанії – 37,2%.

Загальний обсяг активів нового банку складе більше $220 млрд, що зробить його третім за величиною кредитором в регіоні Перської затоки. Його ринкова капіталізація в розмірі $46 млрд майже відповідає капіталізації Qatar National Bank QPSC, який як і раніше є найбільшим кредитором на Близькому Сході з активами приблизно на $268 млрд.

Агентство повідомляє, що банки в багатих нафтою країнах Перської затоки об'єднуються, оскільки регіональні економіки страждають від подвійного шоку – зниження доходів від енергоресурсів і глобальної пандемії коронавірусу.

Нагадаємо: кількість угод зі злиття та поглинання в ІІІ кварталі стала найбільшою за 30 років.

Як повідомлялось, у вересні правління іспанських банків CaixaBank і Bankia схвалили план злиття двох кредиторів, в результаті якого буде створений найбільший банк в країні.

До цього стало відомо, що очільники двох найбільших банків Швейцарії UBS Group і Credit Suisse Group вивчають можливість злиття для створення одного з найбільших банків Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті