Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Туреччина виявила нові запаси природного газу в Чорному морі

Туреччина виявила нові запаси природного газу в Чорному морі

Туреччина продовжить розвідку і буріння в Чорному і Середземному морях, незважаючи на конфлікти з іншими державами

Туреччина виявила нові запаси природного газу в Чорному морі
фото DR

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про нові резерви природного газу в Чорному морі. Він відвідав бурове судно Fatih, що проводить роботи на перспективному родовищі Сакарья в турецькому секторі Чорного моря. За словами глави держави, нові бурові роботи дозволяють говорити про більші обсяги газу на найбільшому в історії Туреччини газовому родовищі, передає Anadolu, на яке посилається Коммерсант.

«Якщо 21 серпня поточного року ми оголосили про виявлення в Чорному морі 320 млрд куб. м газу, то останні дослідження дозволили збільшити обсяг доведених резервів нового родовища ще на 85 млрд, тобто до 405 млрд куб. м», – повідомив Ердоган.

За його словами, ряд міжнародних кіл і країн роблять спроби залишити Туреччину «за бортом» ринку нафти і газу, не дати Анкарі можливості забезпечити енергетичну безпеку. «Ми не допустимо обмеження прав Туреччини і турецького Кіпру», – заявив Ердоган. Він пообіцяв, що Туреччина продовжить розвідку і буріння в Чорному і Середземному морях.

Греція вважає провокацією турецькі претензії на видобуток нафти на грецькому континентальному шельфі.

Перші нафтогазові родовища були виявлені в Східному Середземномор'ї в 2009 році. Деякі перспективні ділянки шельфу є предметом територіальних суперечок між Туреччиною і Кіпром, Туреччиною і Грецією, Ізраїлем і Ліваном. У січні 2019 року представники Єгипту, Кіпру, Греції, Ізраїлю, Італії, Йорданії і Палестини оголосили про формування Газового форуму Східного Середземномор'я.

Ситуація в Середземному морі загострилася, коли Туреччина оголосила про намір провести з 21 липня по 2 серпня сейсморозвідку біля грецького острова Кастелорізо, розташованого за 2 км від турецького узбережжя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті