Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Євросоюз випустив «коронакризові» облігації, які користуються великим попитом

Євросоюз випустив «коронакризові» облігації, які користуються великим попитом

Розміщено паперів на 17 млрд євро, а інвестори подали заявки більш ніж на 230 млрд євро

Євросоюз випустив «коронакризові» облігації, які користуються великим попитом
фото pixabay.com

Нові загальноєвропейські облігації, розміщення яких почав Євросоюз у рамках програми зниження ризиків безробіття в надзвичайній ситуації SURE (Support to mitigate Unemployment Risks in an Emergency), викликали ажіотажний попит, повідомляє Financial Times з посиланням на один з банків, що стали організатором розміщення.

Зазначається, що Брюссель розмістив два випуски облігацій на суму 17 млрд євро. А інвестори подали заявки більш ніж на 230 млрд євро (145 млрд євро – десятирічні облігації, 88 млрд євро – двадцятирічні).

Покупців приваблює відносно висока прибутковість облігацій, які пропонують інвесторам більший дохід, ніж найбезпечніший державний борг єврозони, відзначає видання.

У день розміщення були продані бонди з погашенням в жовтні 2030 року на 10 млрд євро і з погашенням в жовтні 2040 року на 7 млрд євро. Очікується, що дохідність десятирічних паперів складе мінус 0,26%. Незважаючи на негативну прибутковість, це значно більше, ніж прибутковість мінус 0,62%, пропонована 10-річними облігаціями Німеччини, які є еталоном безпеки активів єврозони, пише FT.

Це перше розміщення за програмою SURE на суму в 100 млрд євро, в рамках якої будуть надані позики державам-членам ЄС на заходи зі збереження робочих місць під час пандемії (до кінця року обсяг розміщення досягне 30 млрд, інші пройдуть в першому півріччі 2021 року ). У наступному році Брюссель збільшить випуск боргових зобов'язань, оскільки погодив фінансування більшого пакету заходів по відновленню економіки від коронавірусу на 750 млрд євро.

Стратег MFS Investment Management Пітер Гоувз вважає неймовірний попит на облігації відображенням очікувань від майбутньої пропозиції. «Це просто закуска до того, що буде в 2021 році», – підкреслив він.

За матеріалами Forbes

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті