Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Зеленському показали результати доклінічної фази дослідження української вакцини проти COVID-19

Зеленському показали результати доклінічної фази дослідження української вакцини проти COVID-19

Один із розробників припустив, що українська вакцина допоможе боротися з новими видами коронавірусу

Зеленському показали результати доклінічної фази дослідження української вакцини проти COVID-19
Фото: president.gov.ua

Під головуванням президента України Володимира Зеленського відбулася нарада, на якій були присутні вчені, залучені до розробки оригінального українського кандидата у вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

«Розробники представили главі держави результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини. Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу», – повідомляє пресслужба президента.

На нараді обговорили, хто, коли та в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх причетних відомств для забезпечення виготовлення вакцини та її використання у разі успішного проходження усіх фаз.

Один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – зазначив, що нинішня розробка дає змогу припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності у порівнянні з зростанням кількості хворих.

Зеленський відзначив історичність цієї зустрічі та розробки.

«Я надзвичайно радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію», – сказав він.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов пообіцяв усіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх подальших фаз.

«Про деталі та подальші кроки у проходженні фаз дослідження вакцини повідомлятиметься відповідно до можливостей розкриття інформації», – додали в пресслужбі президента.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила рішення про створення «коронавірусного» Нацштабу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті