Захворіло у світі
59,192,123
Померло у світі
1,396,673
Вилікувалось у світі
37,914,015
Захворіло в Україні
647,976
Померло в Україні
11,263
Вилікувалось в Україні
299,358
США впровадили санкції проти російського інституту через розробку шкідливого ПЗ

США впровадили санкції проти російського інституту через розробку шкідливого ПЗ

У Москві інститут ділить один комплекс будівель з НЦ «Сигнал», де можуть розробляти хімзброю

США впровадили санкції проти російського інституту через розробку шкідливого ПЗ
фото Shutterstock

Міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти розташованого в Москві Центрального науково-дослідного інституту хімії і механіки (ЦНІІХМ) у зв'язку з причетністю установи до розробки шкідливої програми Triton, яка використовується для кібератак.

Як повідомляє DW із посиланням на документ Мінфіну, «шкідлива програма Triton, в розробках відкритого вихідного коду відома також як TRISIS і HatMan, створена для цілеспрямованих атак на системи промислової безпеки».

У 2017 році вона використовувалася для кібератаки на розташоване на Близькому Сході нафтохімічне підприємство, а «контрольований російською державою» ЦНІІХМ надав підтримку хакерам, надавши «спеціалізовані інструменти».

 «Уряд Росії продовжує вести небезпечну кіберактівность, спрямовану проти США і їх союзників», – цитується в документі міністр фінансів США Стівен Мнучін. Американська адміністрація продовжить «активно захищати життєво необхідну інфраструктуру США від будь-яких спроб їй нашкодити».

Між тим, ЦНІІХМ розташований в Москві в тому ж комплексі будівель, що і науковий центр «Сигнал», в якому можуть вестися розробки хімічної зброї, про що повідомляється в результатах розслідування груп The Insider і Bellingcat, Радіо Свобода і німецького видання Der Spiegel. Розробки НЦ «Сигнал» могли бути використані для отруєння Олексія Навального, в організмі якого виявили сліди нервово-паралітичного речовини «Новічок».

Нагадаємо: напередодні директор національної розвідки США Джон Реткліфф заявив, що Росія й Іран намагалися втрутитися в президентські вибори 2020 року.

Як повідомлялось, США розширили санкції проти Ірану. Регулятор включив до списку санкцій п'ять іранських структур і організацій «за спробу вплинути на вибори в Сполучених Штатах».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті