Facebook запускає сервіс хмарних ігор, на iOS він працювати не буде

Facebook запускає сервіс хмарних ігор, на iOS він працювати не буде

Facebook не влаштовують умови, які висуває Apple

Facebook запускає сервіс хмарних ігор, на iOS він працювати не буде
фото www.flickr.com/photos/bookcatalog/41281335801

Facebook скоро стане останнім технологічним гігантом, який увійде у світ хмарних ігор. Як повідомляє TechCrunch, техногігант не збирається створювати конкурента по консольним іграм для Stadia або xCloud; основна увага приділяється мобільним іграм.

Новий сервіс Facebook буде запущений для настільних комп'ютерів і Android, але не iOS. В компанії пояснили це «довільною» політикою Apple. З новою платформою користувачі зможуть одразу перейти в мобільну гру з реклами, нічого завантажувати не потрібно буде.

Видання наголошує, що у 2020 році Apple піддалася шквалу критики з боку розробників таких великих додатків, як Spotify, Tinder і Fortnite через те, правила купертінського гіганта не допускають додатків, які діють як сторонні магазини додатків, основна мета яких – поширення програмного забезпечення і додатків.

Виробник iPhone нещодавно оновив свою політику, щоб дозволити цим програмам існувати, але на більш заплутаних умовах, ніж сподівалися виробники платформ, змусивши їх спочатку відправляти користувачів в App Store, перш ніж вони зможуть передавати потокову передачу гри на своїй платформі.

Нагадаємо: у вересні група критиків Apple, до якої увійшли зокрема Spotify, Match і творець популярної гри Fortnite, Epic Games, приєдналися до некомерційної групи, яка планує виступати за законодавчі та нормативні заходи, щоб кинути виклик App Store.

Станом на кінець жовтня до групи, яка отримала назву «Коаліція за справедливість додатків», збільшила кількість учасників з 13 до 40, а також повідомила про надходження ще 400 заявок на вступ.

Як повідомлялось, суперечка між Apple, і Epic Games почалася 13 серпня, коли Epic Games опублікувала версію Fortnite в Apple App Store, яка включала спосіб для користувачів платити за контент безпосередньо в грі в обхід сервісного збору онлайн-магазину.

У відповідь Apple видалила додаток з App Store, а Epic Games подала в суд на Apple пізніше того ж дня. Після цього Apple призупинила дію облікового запису розробника Epic Games 28 серпня, що не дозволяє компанії створювати нові додатки або оновлювати Fortnite на платформах Apple.

Пізніше техногігант подав проти компанії зустрічний позов, в якому стверджується, що Epic порушила свій контракт з Apple.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті