Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
ВАКС вирішив відновити провадження у справі «Роттердам+»

ВАКС вирішив відновити провадження у справі «Роттердам+»

Рішення суду не підлягає апеляції, тому Генеральна прокуратура зобов'язана терміново відновити розслідування

ВАКС вирішив відновити провадження у справі «Роттердам+»
Фото: unn.com.ua

Вищий антикорупційний суд вирішив відновити кримінальне провадження у справі «Роттердам+», повідомив керівник громадської організації «Центр протидії корупції» (ЦПК) Віталій Шабунін, який виступав позивачем у цій справі.

«ВАКС скасував незаконну постанову про закриття провадження у «Роттердам+». Дякую судді Оксані Олійник», – написав він у фейсбуці.

Шабунін зазначив, що рішення суду не підлягає апеляції, тому Генеральна прокуратура зобов'язана терміново відновити розслідування.

Водночас за його словами, після відновлення справи залишається лише три дні на її передачу до суду.

«Щоб це відбулося Венедіктова мусить не лише провадження відновити, а й одразу замінити в ньому процесуального керівника. Того, який це провадження незаконно закрив», – вважає Шабунін.

ЦПК у своєму телеграм-каналі зазначив, що йому вдалося довести суду, що прокурор САП Віталій Пономаренко безпідставно закрив справу, відхиливши великий обсяг доказів і пославшись на експертизу, яка і не довела, і не спростувала шкоду від формули.

ЦПК уточнив, що постанову прокурора про закриття справи оскаржував також Нікопольський завод феросплавів.

Як повідомлялося, ВАКС, який розглядав скаргу ексзаступника генерального прокурора Віктора Чумака, на засіданні 24 вересня відмовився відновлювати закриту САП 28 серпня «справу «Роттердам+». Про наміри оскаржити рішення суду повідомив Центр протидії корупції.

Національне антикорупційне бюро, зі свого боку, подало скаргу на дії прокурора, який закрив справу, в. о. керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Генеральному прокурору.

У САП 28 серпня заявили, що «справу «Роттердам+» закрито в частині, що стосується підозрюваних, проте саме досудове розслідування триває. В антикорупційному органі зазначили, що наразі, у зв'язку з тривалістю попереднього розслідування, фактичним обмеженням термінів досудового розслідування, визначеним п. 3 ч. 4 ст. 219 КПК України, і відсутністю інших процесуальних джерел доказів, вичерпано можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб у суді.

Рішення САП закрити кримінальне провадження у справі, відомій як «Роттердам+», підтвердило законність застосування принципу імпортного паритету та безпідставність раніше висунутих підозр, заявив енергохолдинг «ДТЕК».

15 жовтня Венедіктова відмовила НАБУ у поновленні справи Роттердам+

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті