Вакцини від COVID-19, на які розраховує ЄС, можуть бути неефективними – Єврокомісія

Вакцини від COVID-19, на які розраховує ЄС, можуть бути неефективними – Єврокомісія

Вже розробляється стратегія вакцинації серед країн ЄС, щоб за будь-яку ціну уникнути хаосу

Вакцини від COVID-19, на які розраховує ЄС, можуть бути неефективними – Єврокомісія
фото DR

Жителі країн Євросоюзу ризикують зіткнутися з нестачею вакцини від коронавірусу до 2022 року, оскільки вакцини, на які розраховує ЄС, можуть бути неефективними. Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційних осіб ЄС.

«До кінця 2021 року не буде достатньої кількості доз вакцини проти COVID-19 для всього населення», – сказав представник Єврокомісії дипломатам з країн ЄС на закритому засіданні. Його слова передав один зі співрозмовників Reuters і підтвердив ще один.

На поточний момент Євросоюз замовив понад мільярд доз потенційних вакцин проти COVID-19 від трьох виробників. Він також веде переговори про попередню закупівлю ще мільярда доз з іншими компаніями.

Між тим голова Європейської ради Шарль Мішель закликав країни ЄС до подальшої координації, створення «союзу тестів і вакцин», передає Інтерфакс.

«Кожен день на рахунку. Що нам зараз потрібно, так це рішучі дії однозначно на європейському рівні, засновані на двох стовпах: тестуванні і відстеженні контактів і вакцин», – заявив він у вівторок ввечері, запрошуючи лідерів країн ЄС на саміт, який відбудеться 29 жовтня в форматі відеоконференції.

Він зазначив, що в країнах ЄС «за кілька тижнів ситуація переросла з тривожної в загрозливу, і тепер ми повинні уникнути трагедії».

У Брюсселі вже розробляється стратегія вакцинації, метою якої є визначення критеріїв поширення вакцин серед країн ЄС, щоб за будь-яку ціну уникнути хаосу.

Різноманітність вакцин, які, як очікується, надійдуть в обіг в ЄС «протягом наступних кількох місяців», може створити логістичні проблеми, і до них країни союзу повинні бути готові, зазначив Мішель.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті