Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
COVID-19 накриває Європу: Франція та Німеччина готуються до карантину

COVID-19 накриває Європу: Франція та Німеччина готуються до карантину

Смертність від коронавірусу в Європі зросла майже на 40% за тиждень

COVID-19 накриває Європу: Франція та Німеччина готуються до карантину
фото www.flickr.com/photos/187599326@N02/49729015416

Німеччина і Франція готується оголосити про обмеження, що наближаються до рівня загальних карантинних заборон минулої весни, оскільки смертність від COVID в Європі зросла майже на 40% за тиждень, а фінансові ринки впали через побоювання щодо можливих економічних витрат.

Як повідомляє CNBC, в апараті канцлера ФРН Ангели Меркель розробили план нових карантинних обмежень, який має почати діяти з 4 листопада по всій території Німеччини. Нові правила передбачають закриття барів, ресторанів, концертних залів, кінотеатрів, косметичних салонів та інших закладів. Відкритими вирішили залишити перукарні, а магазини повинні дотримуватися обмеження – не менше 25 кв. м площі на одного клієнта. Надалі працюватимуть школи і садочки.

У Франції, де щодня реєструється більш як 50 000 нових випадків зараження, президент Еммануель Макрон ввечері виступить з телезверненням і, як очікується, оголосить про подальші обмеження пересування після комендантської години, введеної на більшій частині території країни минулого тижня.

Телеканал новин BFM TV повідомив, що уряд розглядає питання про закриття на місяць з четверга, але з офісу Макрона підтвердження не надходило.

Очікується, що ці заходи, що послідували за аналогічними кроками в Італії та Іспанії, приведуть до того, що школи і більшість підприємств не будуть працювати, але будуть менш суворими, ніж майже повне обмеження, запроваджене на початку кризи в березні і квітні.

Телеканал зазначає, що економічні втрати будуть високими, оскільки вони зведуть нанівець тендітні ознаки відновлення, відмічені влітку, і збільшать ймовірність подвійної рецесії. Європейські фондові ринки досягли найнижчого рівня з червня в середу, в той час, як євро впав по відношенню до долара.

«Якщо ми дочекаємося заповнення відділень інтенсивної терапії, буде занадто пізно», – сказав міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Спан, країна якого вже прийняла пацієнтів з сусідніх Нідерландів, де кількість лікарень уже вичерпалась.

Заступник прем'єр-міністра РФ Тетяна Голікова заявила в середу, що лікарняні ліжка в 16 регіонах країни завантажені на 90%, в той час, як офіційні особи попередили, що навіть добре обладнані системи охорони здоров'я, такі як у Франції та Швейцарії, можуть досягти критичного рівня за лічені дні.

Надії на те, що нові методи лікування можуть стримати поширення, розвіялися, коли глава британської цільової групи по закупкам вакцин заявив, що повністю ефективна вакцина, можливо, ніколи не буде розроблена, і що ранні версії, ймовірно, будуть недосконалими.

Європейська комісія закликала уряди європейських країн активізувати заходи та координувати стратегії тестування і заявила, що ще є час, щоб стримати хворобу.

«Ситуація дуже серйозна, але ми все ще можемо сповільнити поширення вірусу, якщо все візьмуть на себе відповідальність», – заявила на пресконференції президент Комісії Урсула фон дер Ляєн.

Останні дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) показали, що в Європі зареєстровано 1,3 млн нових випадків за останні сім днів, що становить майже половину від 2,9 млн зареєстрованих у всьому світі, з більш ніж 11 700 випадками смерті, що на 37% більше, ніж на попередньому тижні.

У Сполучених Штатах, де за останній тиждень було зареєстровано понад 500 000 випадків, щодня реєструвалися рекордні випадки інфікування, і, хоча багато країн Азії значною мірою взяли хворобу під контроль, Китай повідомив про 42 нові випадки у вівторок, що є найвищим щоденним числом за добу більш ніж за два місяці.

Уряди по всій Європі піддаються критиці через відсутність координації та неможливості використання своєрідної перерви протягом літа для зміцнення «оборони», в результаті чого лікарні залишаються непідготовленими і люди змушені користуватись забитим громадським транспортом, щоб дістатися до роботи.

Більше про коронавірус в Європі читайте в матеріалі Mind «Друга хвиля» – велика, але м’яка: 4 особливості COVID-19 в Європі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті