Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Ринок уловлювання вуглецю може вирости до $1,4 трлн у 2050 році – Vivid Economics

Ринок уловлювання вуглецю може вирости до $1,4 трлн у 2050 році – Vivid Economics

Дослідження показує, що доходи молодої галузі незабаром можуть скласти конкуренцію доходам сьогоднішніх нафтогазових гігантів

Ринок уловлювання вуглецю може вирости до $1,4 трлн у 2050 році – Vivid Economics
фото www.flickr.com/photos/30317629@N08/24523591369

Перехід від викопного палива до більш чистої енергії буде недостатнім, щоб обмежити зростання глобальної температури. Світ уповільнив процес скорочення викидів парникових газів до такої міри, що, ймовірно, буде змушений використовувати рішення для уловлювання вуглекислого газу з атмосфери, пише Bloomberg із посиланням на дослідження Vivid Economics.

При правильних правилах і стимулах галузь уловлювання вуглецю скоро зможе приносити стільки ж доходів, скільки сьогоднішня нафтогазова промисловість, вважають експерти. У короткостроковій перспективі це означає, що більше грошей йтиме на природні способи уловлювання вуглецю, наприклад, за рахунок висадження дерев і захисту територій, таких як торф'яні болота і мангрові зарості. Зрештою, людство побачить зростання таких технологій, як пряме захоплення повітря або посилене вивітрювання гірських порід, які ще не готові або недостатньо дешеві для масштабного розгортання.

Дослідження, опубліковане Vivid Economics, показало, що доходи від негативних викидів або систем компенсації викидів вуглецю можуть досягти $1,4 трлн в рік до 2050 року в порівнянні з приблизно $300 млн сьогодні. Для порівняння, за даними консалтингової фірми Rystad Energy, очікується, що в цьому році нафтогазова галузь принесе $1,5 трлн доходу – приблизно на 40% менше, ніж у 2019 році.

За словами Джейсона Ейса, генерального директора Vivid Economics, так само як люди платять за чисту питну воду від комунальних підприємств, так і суспільство може купувати видалення шкідливих парникових газів з атмосфери, щоб насолоджуватися свіжим повітрям.

Агентство додає, що прогнозований дохід від цієї діяльності, зроблений Vivid Economics, є набагато вищим за розрахунки інших експертів. Так, Хуліо Фрідман, старший науковий співробітник Колумбійського університету, вважає, що до 2050 року доходи від індустрії видалення вуглецю, ймовірно, досягнуть приблизно $500 млрд. Ноа Дейч, генеральний директор некомерційної організації Carbon 180, що займається видаленням вуглецю, назвав «дуже спекулятивним» прогноз на наступні 30 років, особливо з урахуванням того, що цей ринок тільки починається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті