Ринок уловлювання вуглецю може вирости до $1,4 трлн у 2050 році – Vivid Economics
Дослідження показує, що доходи молодої галузі незабаром можуть скласти конкуренцію доходам сьогоднішніх нафтогазових гігантів

Перехід від викопного палива до більш чистої енергії буде недостатнім, щоб обмежити зростання глобальної температури. Світ уповільнив процес скорочення викидів парникових газів до такої міри, що, ймовірно, буде змушений використовувати рішення для уловлювання вуглекислого газу з атмосфери, пише Bloomberg із посиланням на дослідження Vivid Economics.
При правильних правилах і стимулах галузь уловлювання вуглецю скоро зможе приносити стільки ж доходів, скільки сьогоднішня нафтогазова промисловість, вважають експерти. У короткостроковій перспективі це означає, що більше грошей йтиме на природні способи уловлювання вуглецю, наприклад, за рахунок висадження дерев і захисту територій, таких як торф'яні болота і мангрові зарості. Зрештою, людство побачить зростання таких технологій, як пряме захоплення повітря або посилене вивітрювання гірських порід, які ще не готові або недостатньо дешеві для масштабного розгортання.
Дослідження, опубліковане Vivid Economics, показало, що доходи від негативних викидів або систем компенсації викидів вуглецю можуть досягти $1,4 трлн в рік до 2050 року в порівнянні з приблизно $300 млн сьогодні. Для порівняння, за даними консалтингової фірми Rystad Energy, очікується, що в цьому році нафтогазова галузь принесе $1,5 трлн доходу – приблизно на 40% менше, ніж у 2019 році.
За словами Джейсона Ейса, генерального директора Vivid Economics, так само як люди платять за чисту питну воду від комунальних підприємств, так і суспільство може купувати видалення шкідливих парникових газів з атмосфери, щоб насолоджуватися свіжим повітрям.
Агентство додає, що прогнозований дохід від цієї діяльності, зроблений Vivid Economics, є набагато вищим за розрахунки інших експертів. Так, Хуліо Фрідман, старший науковий співробітник Колумбійського університету, вважає, що до 2050 року доходи від індустрії видалення вуглецю, ймовірно, досягнуть приблизно $500 млрд. Ноа Дейч, генеральний директор некомерційної організації Carbon 180, що займається видаленням вуглецю, назвав «дуже спекулятивним» прогноз на наступні 30 років, особливо з урахуванням того, що цей ринок тільки починається.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].