Huawei відкриє власний завод з виробництва чіпів без американських технологій

Huawei відкриє власний завод з виробництва чіпів без американських технологій

Китайський гігант має намір за два роки наздогнати США в цій галузі

Huawei відкриє власний завод з виробництва чіпів без американських технологій
фото DR

Китайський IT-гігант Huawei планує відкрити власний завод із виробництва чіпів без використання американських технологій у Шанхаї. Так компанія має намір радикально вирішити проблему з поставками мікросхем для базових станцій 5G, що виникла через санкції США, пише The Bell з посиланням на Financial Times.

Керувати заводом буде партнер Huawei – дослідний центр Shanghai IC R&D.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Як розповіли джерела, знайомі з проектом, Huawei має намір наздогнати США в мікроелектроніці за 2 роки. Завод почне з лінії виробництва 45-нанометрових чіпів. Ця технологія застосовувалася провідними напівпровідниковими компаніями 15 років тому.

До кінця 2021 року Huawei планує випускати 28-нм мікросхеми, розраховані на смарт-телевізори і пристрої інтернету речей, а до кінця 2022 року – 20-нм мікросхеми для телекомунікаційного обладнання з підтримкою 5G.

Амбітні плани компанії припускають перехід на використання виключно китайського обладнання у виробничому процесі. Зараз складне і дуже дороге обладнання для нанометрової фотолітографії виробляють переважно американські компанії.

Експерти відзначили, що нова виробнича лінія не зможе використовуватися в чіпсетах для смартфонів, оскільки вони потребують більш передових технологій.

Днями Bloomberg дізнався, що китайська Huawei, яка знаходиться під санкціями США, планомірно готувалася до їх посилення і місяцями збирала запас критично важливих 5G-чіпів, щоб гарантувати постачання обладнання китайським телекомунікаційним операторам мінімум весь 2021 рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло