Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
З депутата Юрченка зняли електронний браслет

З депутата Юрченка зняли електронний браслет

Однак йому заборонено залишати Київ без дозволу детектива, прокурора або суду

З депутата Юрченка зняли електронний браслет
Олександр Юрченко, нардеп
Фото: фейсбук-сторінка Олександра Юрченка

З народного депутата Олександра Юрченка, якого підозрюють в отриманні хабаря за внесення пропозицій до законопроєкту «Про управління відходами», зняли електронний браслет. Про це він написав у фейсбуці.

«Вчора суд виніс рішення про зняття з мене засобу контролю – браслета!» – написав депутат.

За інформацією Вищого антикорупційного суду, 3 листопада слідчий суддя ВАКС «частково задовольнив клопотання прокурора та продовжив строк дії обов’язків народному депутатові України, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди, ще на 2 місяці. Строк дії обов'язків продовжений до 3 січня 2021 року включно».

Як зазначається, підозрюваний надалі зобов’язаний прибувати до детектива, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом; не залишати Київ без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти про зміну свого місяця проживання та роботи; утримуватися від спілкування із зазначеною в ухвалі особою; здати на зберігання до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили про підозру чинному нардепу в одержанні неправомірної вигоди з використанням законних повноважень і обов'язків.

Після цього депутатська фракція «Слуга народу» прийняла рішення виключити його зі свого складу.

За даними слідства, під час спецоперації детектива «під прикриттям», парламентарій натяками попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду в сумі $13 000 за внесення поправок в законопроєкт «Про управління відходами» і надалі вимагав $200 000 для підкупу народних депутатів – членів профільного парламентського комітету.

Неофіційному помічникові Юрченко – Івану Фіщенку – 10 вересня було повідомлено про підозру у пособництві в отриманні нардепом хабаря в розмірі $13 000 за внесення поправок у законопроєкт в інтересах приватної компанії. Суд обрав запобіжний захід Фіщенку у вигляді арешту з можливістю внесення застави в розмірі 1,55 млн грн.

Нардеп Олександр Юрченко, виключений з фракції «Слуга народу» після корупційного скандалу, заявив, що заставу у розмірі 3,1 млн гривень внесли за нього «небайдужі до екології люди».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті