Зять Ердогана несподівано вирішив піти з посту міністра економіки

Зять Ердогана несподівано вирішив піти з посту міністра економіки

Ліра відреагувала на рішення Берата Албайрака ростом

Зять Ердогана несподівано вирішив піти з посту міністра економіки
Берат Албайрак
фото www.flickr.com/photos/haberihbarhatti/44080050561

Берат Албайрак, зять президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, несподівано пішов у відставку з поста міністра економіки країни через день після звільнення глави центрального банку, що викликало нові політичні хвилювання в країні.

Як повідомляє Bloomberg, 42-річний Албайрак оголосив про своє рішення в повідомленні на сторінці в Instagram. Оголошення було зроблено після того, як Ердоган змінив главу центрального банку Мурата Уйсала на колишнього міністра фінансів Начі Агбала, критика економічного управління Албайрака.

Якщо Ердоган прийме відставку, це може відкрити шлях до різкого зсуву в економічній політиці, а також до політичної перебудови в правлячій партії. Багато хто вважав, що Албайрака готували стати потенційним наступником Ердогана, який очолював Туреччину в якості прем'єр-міністра або президента з 2003 року.

На тлі цієї новини ліра виросла на 4,1% по відношенню до долара, що стало найбільшим стрибком за 20 місяців, що вказує на оптимізм інвесторів щодо того, що ці зміни можуть провіщати повернення до економічної ортодоксальності.

Робота Албайрака, як пише агентство, характеризувалася в основному марними спробами контролювати вартість валюти, не вдаючись до підвищення процентних ставок.

Хоча Ердоган ще не сказав, чи прийме він відставку, з'являються ознаки того, що він шукає наступника. За словами людей, безпосередньо знайомих з цим питанням, президент скликав пізно ввечері зустріч з Агбалом і колишнім віце-прем'єр-міністром Нуреттіном Джаніклі, щоб обговорити політику центрального банку. Зустріч відбулася в Стамбулі через кілька годин після того, як Албайрак заявив, що йде у відставку.

Раніше Албайрак займав пост міністра енергетики протягом трьох років, поки у 2018 році не прийняв на себе управління казначейством і фінансами. З 2004 року він одружений на старшій дочці Ердогана Єсре.

Після того, як в липні 2018 року Албайрак зайняв пост міністра економіки, турецька влада почала агресивно витрачати резерви в періоди волатильності обмінного курсу за рахунок продажу доларів державними кредиторами. За оцінками економістів Goldman Sachs Group Inc., обсяг інтервенцій в цьому році перевищив $100 млрд.

Темпи скорочення іноземних активів зробили країну більш вразливою для зовнішніх потрясінь і не змогли стабілізувати валюту, яка минулого тижня впала до рекордно низького рівня. Ліра впала більш ніж на 30% за останні 12 місяців, що є найгіршим показником серед основних світових валют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті