Нові мита ЄС на товари з США обсягом понад $4 млрд набудуть чинності 10 листопада

Нові мита ЄС на товари з США обсягом понад $4 млрд набудуть чинності 10 листопада

Штрафні заходи торкнуться сільськогосподарської і промислової продукції

Нові мита ЄС на товари з США обсягом понад $4 млрд набудуть чинності 10 листопада
фото pixabay.com

Штрафні мита Євросоюзу на американські товари, що вводяться на тлі конфлікту зі Сполученими Штатами навколо субсидій авіабудівникам Boeing і Airbus, набудуть чинності вже у вівторок, 10 листопада. Про це заявив на прес-конференції заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає Deutsche Welle.

За його словами, штрафні заходи торкнуться сільськогосподарської і промислової продукції. Точний список товарів буде опубліковано 9 листопада в офіційному віснику ЄС.

Одночасно Домбровскіс зазначив, що Брюссель, як і раніше, відкритий для врегулювання конфлікту шляхом переговорів – ЄС готовий призупинити або скасувати мита, якщо США припинять або скасують свої.

В середині жовтня Світова організація торгівлі (СОТ) дозволила ЄС обкладати штрафними митами імпортовані з США товари на суму майже $4 млрд на рік. У рішенні організації зазначалося, що цей захід має компенсувати «невигідні ефекти», викликані протизаконним субсидуванням Сполученими Штатами авіаконцерну Boeing.

Суперечка про державну допомогу корпорації Boeing і її європейському конкурентові Airbus триває більше 16 років. В результаті СОТ визнала частину субсидій неприпустимими для обох авіабудівників.

У 2019 організація дозволила США стягувати мита за європейські товари і послуги на загальну суму близько 7,5 млрд євро. Постраждали літаки Airbus, а також вино, сир і оливкова олія.

Введені в 2018 році європейські штрафні мита на ряд товарів із США торкнулися, зокрема, американської їжі, джинсів і мотоциклів Harley-Davidson.

Як повідомлялося, Німеччина проситиме Раду ЄС відкласти введення мит на товари із США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті