В’єтнам пригрозив заборонити роботу Facebook
Соцмережа не виконує вимоги уряду країни щодо цензури «антидержавного» контенту на своїй платформі

В'єтнам пригрозив закрити Facebook в країні, якщо соціальна мережа не підкориться уряду і не піддасть цензурі більше місцевого політичного контенту на своїй платформі. Про це повідомляє Reuters із посиланням на слова представника компанії.
До цього у квітні Facebook виконав запит уряду про значне посилення цензури «антидержавних» дописів для місцевих користувачів, але в серпні В'єтнам знову попросив компанію посилити обмеження.
«Ми уклали договір у квітні. Facebook підтримав свою частину угоди, і ми очікували, що уряд В'єтнаму зробить те ж саме, – сказав співрозмовник агентства. – Він (уряд – ред.) знову звернувся до нас і намагався змусити збільшити обсяг контенту, який ми обмежуємо у В'єтнамі. Ми сказали їм ні. Цей запит супроводжувався погрозами про те, що може статися, якщо ми цього не зробимо»
Джерело розповіло, що загрози включали повне закриття Facebook у В'єтнамі, ринку, де соціальна мережа отримує дохід в розмірі майже $1 млрд.
У В'єтнамі правляча Комуністична партія зберігає жорсткий контроль над ЗМІ. Країна займає п'яте місце знизу в глобальному рейтингу свободи преси, складеному організацією «Репортери без кордонів».
У відповідь на запит Reuters Міністерство закордонних справ В'єтнаму заявило, що Facebook слід дотримуватися місцевих законів і припинити «поширення інформації, яка порушує традиційні в'єтнамські звичаї і притискає інтереси держави».
Facebook вже давно піддається критиці з боку групи із захисту прав людини за те, що соціальна мережа поступається вимогам державної цензури.
Нагадаємо: на початку місяця після того як в Туреччині набув чинності новий закон про посилення регулювання соцмереж, на цілий ряд компаній, зокрема Facebook, Twitter, Instagram, Periscope, Youtube і TikTok, були накладені великі штрафи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].