Захворіло у світі
59,192,123
Померло у світі
1,396,673
Вилікувалось у світі
37,914,015
Захворіло в Україні
647,976
Померло в Україні
11,263
Вилікувалось в Україні
299,358
ЄС повинен відмовитися від вугілля до 2040 року – генсек ООН

ЄС повинен відмовитися від вугілля до 2040 року – генсек ООН

Країнам ОЕСР він дав ще менше часу, до 2030 року. ФРН, для прикладу, планувала відійти від вугілля тільки до 2038 року

ЄС повинен відмовитися від вугілля до 2040 року – генсек ООН
Антоніу Гутерріш
фото www.flickr.com/photos/onunews/30265130436

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив Європейській Раді з міжнародних відносин, що Євросоюз повинен відмовитися від вугілля до 2040 року. Він додав, що країни ОЕСР мають відмовитися від своїх існуючих вугільних потужностей до 2030 року, а решта – через десять років, передає Politico.

Генсек ООН наголосив, що блок повинен негайно припинити інвестувати в вугілля як всередині спільноти, так і в третіх країнах, а також обкласти податком вуглець. Таким чином, за його словами, спільнота «покаже решті світу, як можна домогтися кліматичної нейтральності та стійкості, забезпечуючи при цьому процвітання».

Гутерріш також повідомив, що країни ЄС вкладуть 1,85 трлн євро в заходи і технології для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Це суперечить офіційній політиці уряду Німеччини, яка планує припинити виробництво електроенергії на вугіллі тільки до 2038 року. Інші країни, в тому числі Польща і Болгарія, що не встановили чітку дату відмови від вугілля. За даними лобі енергетичного сектора Eurelectric, до 2030 року з 27 країн-членів тільки 21 відмовиться від вугілля.

«Звичайно, з точки зору клімату, чим раніше, тим краще, але у нас є інші вимоги, які ми повинні виконати і врахувати», – сказав Андреас Файхт, державний секретар Міністерства економіки і енергетики Німеччини. Минулого року на вугілля припадало близько третини виробництва електроенергії в Німеччині, і Файхт сказав, що уряд також має враховувати енергетичну безпеку і робочі місця.

У своєму виступі Гутерріш нагадав, що саміт з питань зміни клімату відбудеться 12 грудня в ознаменування п'ятої річниці Паризької угоди, і «світ чекатиме, що ЄС стане лідером у боротьбі зі зміною клімату».

Нагадаємо: раніше цього місяця під час свого першого форуму глобальні банки розвитку висловили підтримку заходам щодо захисту клімату та Паризькій угоді, але утрималися від відмови від інвестицій в викопне паливо.

На початку листопада Асоціація європейських фінансових інститутів (EDFI), яка контролює активи на понад $50 млрд в країнах, що розвиваються і прикордонних ринках, оголосила про зупинення інвестицій у викопне паливо до 2030 року, щоб виконати вимоги Паризької угоди і досягти мети по нульовому викиду вуглецю до 2050 року.

Раніше  Філіппіни оголосили мораторій на будівництво нових вугільних електростанцій, це призведе до відмови від 8 ГВт запланованих вугільних проектів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті