Фінкомпанії повинні будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками – НБУ

Фінкомпанії повинні будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками – НБУ

Триває обговорення методики

Фінкомпанії повинні будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками – НБУ
Фото: pixabay.com

З 2021 року фінансові компанії повинні будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками. Про це повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.

«Отже, наступним кроком є робота з фінансовими компаніями. З 2021 фінкомпанії повинні будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками. Не 0,01% із зірочкою, а саме повну ставку, яка включає всі витрати споживача», – йдеться у повідомленні.

У Нацбанку наголошують, що клієнти мають розуміти, скільки їм коштує та чи інша послуга.

Втім, підкреслюють в НБУ, є певний нюанс: клієнти фінкомпаній отримують мікрокредити здебільшого на строк менше одного місяця. Тому Нацбанк планує зобов’язати фінансові компанії розкривати у рекламі та на сайтах ставку за такими позиками.

«Але поки йде обговорення методики її розрахунку для кращого відображення економічної вартості таких кредитів. Таке рішення базується виключно на споживацькому досвіді. Денні ставки 0-2% не повинні вводити в оману споживачів. Водночас ставки по різним кредитам, незалежно від того банк чи фінансова компанія надає такий кредит, повинні бути порівнювані для споживача», – пояснили в НБУ.

Там впевнені, що новий підхід посилить довіру та, як результат, сприятиме розширенню клієнтської бази.

З 1 вересня банки зобов'язані оприлюднювати реальну річну процентну ставку, максимальну суму та строк за кредитами, а також строк вкладу та мінімальну ставку за депозитами.

Нагадаємо, державні банки скоротили прибуток на 19%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло