Державні банки скоротили прибуток на 19%

Державні банки скоротили прибуток на 19%

Найбільше прибутків отримав «ПриватБанк»

Державні банки скоротили прибуток на 19%
Фото: pixabay.com

За підсумками третього кварталу 2020 року банки державного сектору отримали прибуток у розмірі 24,5 млрд грн, що на 19% або на 5,8 млрд грн менше, ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

За 9 місяців року «ПриватБанк» отримав 21,3 млрд грн або 56,6% від усього прибутку банків, а державний «Укрексімбанк» – збиток у 2,25 млрд грн.

У порівнянні з початком поточного року обсяги кредитів та заборгованості клієнтів скоротились на 1,2% або 2,7 млрд грн.

У ІІІ кварталі року зниження попиту на кредити уповільнилося і скорочення склало 0,6%, або 1,2 млрд грн.

Натомість спостерігалось зростання обсягу коштів клієнтів. У порівнянні з початком поточного року їх обсяг зріс на 15,3% (93,1 млрд грн).

Зокрема кошти юридичних осіб зросли – на 15,2% або на 38,1 млрд грн, кошти фізичних осіб – на 15,4%, або на 52,2 млрд грн. Приріст вкладів відбувся переважно шляхом зростання обсягу коштів на вимогу.

Державі належать «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укргазбанк» і «Укрексімбанк».

У першому півріччі 2020 року державні банки отримали 16,2 млрд грн прибутку, що на 17% або на 3,4 млрд грн менше, ніж за відповідний період минулого року.

За даними НБУ, за дев’ять місяців банки скоротили прибуток до 37,6 млрд грн. Основною причиною падіння фінансового результату на 22% стало формування резервів під знецінення якості кредитного портфеля.

Раніше Mind писав про те, як банки борються з недобросовісними позичальниками, і чому бізнес свідомо йде на неповернення кредитів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло