Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Шмигаль не виключає посилення карантину на зимові свята

Шмигаль не виключає посилення карантину на зимові свята

Він нагадав, що в Україні діють обмеження помаранчевої зони та карантин «вихідного дня»

Шмигаль не виключає посилення карантину на зимові свята
фото: kmu.gov.ua

Уряд готує план карантинних обмежень в Україні, який буде застосований у разі погіршення ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію. Про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на черговому засіданні уряду 25 листопада.

«Про введення таких заходів зараз не йдеться, але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня – період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти із людьми – все це може дати поштовх до значного сплеску хвороби, яку медична система може не витримати. Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розробляємо план реагування на такі ситуації і на випадок погіршення стану в країні», – сказав Шмигаль.

Він нагадав, що в Україні діють обмеження помаранчевої зони та карантин «вихідного дня». Остаточну ефективність та результат такої моделі КМУ зможе оцінити на початку грудня, але вже зараз, за словами Шмигаля, фіксується зменшення мобільності населення.

«За даними операторів мобільного зв’язку така мобільність знизилася до найнижчого рівня з часу повного карантину весною. Менша мобільність людей означає зменшення ймовірності зараження, а відповідно розривається ланцюг захворюваності», – додав голова уряду.

Результатом всіх цих заходів, за його словами, має стати вихід на плато за кількістю випадків інфікування на початок грудня.

«Учора Президент України Володимир Зеленський розповів про важливі ініціативи підтримки людей та бізнесу, якщо буде посилений карантин. Наголошую, ми готуємося до всіх можливих сценаріїв, зокрема і до можливого введення карантину на зимові свята», – сказав він.

Нагадаємо: міністр культури пропонує ввести локдаун на новорічні свята і зустріти їх онлайн. У «Слузі народу» також не виключають цей варіант.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті