Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Уряд схвалив запуск програми портфельних держгарантій по кредитах для малого і середнього бізнесу

Уряд схвалив запуск програми портфельних держгарантій по кредитах для малого і середнього бізнесу

Держава гарантуватиме до 80% тіла кредиту, який підприємець бере в банку

Уряд схвалив запуск програми портфельних держгарантій по кредитах для малого і середнього бізнесу
фото: pexels.com

Кабінет міністрів підтримав запуск програми портфельних гарантій по кредитах для малого і середнього бізнесу. Агентом гаранта, який перевірятиме правильність отриманих від банків документів і проводитиме оцінку та моніторинг портфелю кредитів визначили «Укрексімбанк». Про це повідомляється на сайті міністерства фінансів.

«Мова йде про додаткові 5 млрд гривень, які будуть спрямовані на те, щоб здешевити позики для ще більшої кількості підприємств.Це так само має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років», – написав прем'єр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

Зазначається, що держава гарантуватиме до 80% тіла кредиту, який підприємець бере в банку.
Постанова встановлює порядок відбору банків, які матимуть право отримувати такі гарантії, та умови надання державних гарантій на портфельній основі.

«За результатами відбору серед бажаючих взяти участь у програмі банків рішенням уряду буде визначено банки-кредитори та ліміти надання державних гарантій для кожного такого кредитора.

На підставі цих рішень з банками-кредиторами укладається договір щодо надання державної гарантії на портфельній основі на термін до 5 років (державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов’язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом), а кредитори формують портфель кредитів», – йдеться у повідомленні.

До портфеля кредитів, який може бути частково забезпечено державними гарантіями, може бути включено кредити, які:

  • надаються суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва, строк ведення господарської діяльності яких перевищує 1 рік та які не є банкрутами та/або проти них не порушено справи про банкрутство;
  • надаються на фінансування інвестиційного проєкту, інвестиційні цілі, а також на рефінансування заборгованості за іншими кредитами (включаючи кредити за програмою «5-7-9»);
  • надаються у гривні строком від 1 до 10 років у сумі не більше 100 млн грн за ставкою не вище UIRD +6%; та додаткове забезпечення за якими надається позичальниками в обсязі не більше 60% від суми кредиту з урахуванням коефіцієнтів ліквідності НБУ;
  • надаються на незаборонену законодавством діяльність.

Нагадаємо: у вересні Верховна Рада підтримала законопроєкт №3659-д про надання державних гарантій на портфельній основі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті