Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Джо Байден запросив на зустріч Світлану Тихановську

Джо Байден запросив на зустріч Світлану Тихановську

Крім того, лідер білоруської опозиції хоче зустрітися з Путіним

Джо Байден запросив на зустріч Світлану Тихановську
фото Flickr

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська найближчим часом збирається зустрітися з демократом Джо Байденом, який, швидше за все, стане новим президентом США. Про це розповіла сама Тихановськав інтерв'ю телеканалу «Белсат» у четвер, 26 листопада, пише Deutsche Welle.

«Так і є. Ми плануємо зустріч з Джо Байденом, і у нас вже є запрошення на таку зустріч», – підтвердила вона, відповідаючи на запитання ведучої.

Іншими пунктами призначення її міжнародних поїздок стануть Норвегія і Великобританія, додала Тихановська.

Тихановська повідомила, що в даний момент її команда веде переговори з ООН з метою відправити в країну моніторингову групу, проте режим Лукашенко опирається цьому, тому що «ніхто не хоче показувати правду про Білорусь».

За словами Світлани Тихановської, всі країни, з керівництвом яких вона спілкувалася, висловили готовність надати Білорусі фінансову підтримку, необхідну для відновлення економіки, підтримки ЗМІ, профспілок та репресованих громадян після повалення режиму Лукашенка.

Водночас лідер білоруської опозиції зазначила, що у неї досі, «на жаль, не було ніяких офіційних контактів з Москвою».

«Ми від Росії нікуди не дінемося, як і Росія від нас. Ми ж будемо завжди сусідами, і ми хотіли б, щоб наші відносини залишилися дружніми, взаємовигідними в майбутньому», – підкреслила політик.

За словами лідера опозиції, і вона сама, і її команда, і самі білоруси «розчаровані таким ставленням Росії до білорусів і білоруського суспільства».

На думку Тихановської, «спочатку Росія підтримала диктатуру, тому що не очікувала, що білоруси змінилися і готові відстоювати свої права і вільну майбутню Білорусь».

При цьому екс-кандидат в президенти Білорусі не виключила, що Кремль «захоче ввести свого кандидата в майбутню передвиборчу кампанію».

Тихановська зазначила, що хотіла б зустрітися з президентом РФ Владіміром Путіним. Таку заяву вона зробила в інтерв'ю Українській службі «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода».

«Ми хотіли б висловити свою точку зору, хотіли б почути позицію Росії щодо білоруського питання, – підкреслила вона. – Ми – сусіди. І ми продовжимо наші відносини в майбутньому. Я хотіла б поговорити з Путіним», – вказала Тихановська, додавши, що подібної розмови чекає білоруський народ.

На питання про те, що вона сказала б Путіну під час особистої зустрічі, Тихановська відповіла:

«Білоруси завжди чудово ставилися до росіян. Але через те, що Путін підтримує режим – це значить, підтримує побиття, тортури і знущальне ставлення до білоруського народу, – ставлення білорусів стало змінюватися».

«Чим більше ви підтримуєте режим, тим більше ви втрачаєте лояльність білорусів, а не хотілося б», – такими словами вона сформулювала свою можливу заяву на адресу російського президента.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті