Німеччина видала дозвіл судну «Академік Черський» на прокладання «Північного потоку 2» з 5 грудня
Після відмови європейських компаній від участі в проекті Росія вирішила прокладати власними силами

Російське судно-трубоукладач «Академік Черський» може почати роботи з добудовування газопроводу «Північний потік 2» 5 грудня, саме з цього терміну діє дозвіл. Про це повідомила «Інтерфаксу» представник німецького Федерального відомства судноплавства і гідрографії BSH Мерле Мансфельд.
«За нашими актуальними даними, «Північний потік 2» планує використовувати «Академіка Черського», – сказала вона.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Дозвіл на будівництво видано з 5 грудня, роботи на грудень узгоджені», – додала представник відомства.
За її словами, на будівництво з січня по квітень дозвіл поки що не видано.
Російський монополіст «Газпром» вирішив добудовувати «Північний потік 2» власними силами після того, як США наклали санкції на оператора проекту, компанію Nord Stream 2. Через ці санкцій роботу зупинив підрядник – швейцарська компанія Allseas, яка прокладала труби. У прокладанні труб були задіяні три судна компанії – Pioneering Spirit, Solitaire і Audacia.
Після цього «Газпром» вирішив задіяти власний трубоукладач – судно «Академік Черський».
Тим часом в німецький порт Мукран, де знаходиться логістичний термінал, направляються російські судна, здатні брати участь добудові газопроводу «Північний потік 2», випливає з даних міжнародної системи позиціонування морських суден.
У вівторок з порту «Калінінград» в Балтійське море вийшли відразу два судна, які можуть бути задіяні для будівництва трубопроводу – багатофункціональне криголамне судно «Владислав Стрижов» і судно забезпечення, заводчик якорів «Іван Сидоренко». Вони йдуть в німецький порт Мукран.
Ці судна здатні забезпечувати роботу трубоукладача «Академік Черський». В даний час він знаходиться на Курській косі в оточенні інших суден забезпечення.
Як повідомлялося, у Німеччині можуть створити фонд для обходу санкцій проти «Північного потоку 2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.