«Нікол, ти зрадник»: мітингувальники в Єревані вимагають відставки Пашиняна до 8 грудня

«Нікол, ти зрадник»: мітингувальники в Єревані вимагають відставки Пашиняна до 8 грудня

У мітингу взяли участь десятків тисяч протестувальників.

«Нікол, ти зрадник»: мітингувальники в Єревані вимагають відставки Пашиняна до 8 грудня
фото twitter.com/yeghig/

У центрі столиці Вірменії Єревані в суботу, 5 грудня, відбулася найбільша акція протесту проти підписаної із Азербайджаном угоди про припинення вогню у Нагірному Карабаху. Учасники мітингу також вимагали відставки прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна.

Як повідомляє DW, у мітингу взяли участь декілька десятків тисяч протестувальників.

Учасники акції протесту зібралися у центрі столиці на площі Свободи. Вони скандували гасла: «Нікол, ти зрадник», «Вірменія без Нікола» і «Нікол, йди».

 Після мітингу протестувальники попрямували до будинку Пашиняна. Як заявив один з представників опозиції, «ми йдемо ходою до урядових дач, щоб особисто передати Пашиняну нашу вимогу його відставки».

Представник опозиції заявив, що у Пашиняна є час до 8 грудня, щоб піти у відставку.

«Ми даємо час до вівторка, 8 грудня, 12:00, щоб Нікол Пашинян обговорив зі своєю командою це питання і пішов у відставку. В іншому разі по всій території Вірменії будуть розпочаті акції громадянської непокори», – сказав представник партії «Дашнакцутюн» Ішхан Сагателян на мітингу біля будинку Пашиняна. За його словами, опозиція дає Пашиняну гарантії фізичної безпеки.

«Нікол, це твої останні години в урядовій дачі», – наголосив Сагателян.

Вранці 5 грудня Нікол Пашинян виступив зі зверненням, у якому відкинув всі звинувачення в дипломатичному провалі у питанні карабаського врегулювання. Вимоги щодо своєї відставки з боку опозиції він залишив без відповіді. За словами Пашиняна, зараз головним пріоритетом уряду є повернення військовополонених і тіл загиблих.

Нагадаємо: протести в Єревані почалися в ніч на 10 листопада після того, як Пашинян спільно з лідерами РФ і Азербайджану прийняв тристоронню заяву про припинення вогню і перекидання миротворців у Нагірний Карабах, а також передачу ряду районів в регіоні Азербайджану. У Вірменії це було сприйнято як необґрунтоване рішення про капітуляцію.

11 листопада опозиційні фракції парламенту Вірменії висунули вимогу, щоб Пашинян подав у відставку до кінця цього дня. Однак втілити задумане їм не вдалось, оскільки позачергове засідання парламенту Вірменії, скликане для розгляду питання про відставку прем'єр-міністра Пашиняна не відбулося через відсутність кворуму. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті