Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Найбільша в Європі вертикальна ферма даватиме 1000 тонн зелені на рік

Найбільша в Європі вертикальна ферма даватиме 1000 тонн зелені на рік

Тепер можна вирощувати зелень на набагато меншій площі, навіть у містах

Найбільша в Європі вертикальна ферма даватиме 1000 тонн зелені на рік
zmescience.com

Найбільша в Європі вертикальна ферма відкрилася у приміщенні колишнього складу неподалік від Копенгагена. Вона  працює від енергії вітру. У будівлі без вікон будуть вирощувати, починаючи з 2021 року, до 1000 тонн салату-латуку, капусти і пряних трав щороку, витрачаючи при цьому на 95% води менше порівняно з традиційними методами. Про це пише HighTech Plus з посиланням на ZME Science.

За даними Світового банку, близько 37% світового суходолу використовується зараз для потреб сільського господарства, однак чверть цих земель вже прийшла в непридатність через ерозію, кліматичні проблеми чи інші антропогенні фактори.

Вертикальні ферми, які з'являються по всьому світу, здатні виробляти сотні тонн зелені на рік, займаючи набагато менше площі, ніж звичайні грядки в оранжереях.

Тайванська компанія YesHealth Group, володар довгого списку проектів вертикального фермерства, в партнерстві з Nordic Harvest, датським стартапом, який вже побудував найбільшу вертикальну ферму в Китаї, разом запустили новий проект в Данії.

«Ми пропонуємо більш стійкий спосіб виробництва їжі цілий рік, на місці, не шкодячи природі, – сказав засновник Nordic Harvest Андерс Ріман. – Ми повертаємо виробництво їжі назад у міста, де тепер можна вирощувати зелень на набагато меншій площі, оптимізувавши простір у висоту».

Спочатку такі ферми з'явилися в Азії, потім в Штатах, а потім стали виникати і в Європі. Датське спорудження – це зала площею 7000 кв. метрів з 14 ярусами алюмінієвих ящиків, що йдуть під стелю. Все автоматизовано – за рослинами доглядають роботи.

Витрата води при цьому знижується на 90-95% порівняно з традиційними методами. Рослинам не потрібні штучні добрива, пестициди чи інші токсичні речовини. У першій половині наступного року очікується урожай близько 200 тонн, але до кінця 2021 ферма повинна вийти на 1000 тонн продукції в рік.

Вся енергія, необхідна для штучного освітлення грядок – а це 20 000 світлодіодних ламп, розроблених YesHealth – буде надходити від численних данських вітрогенераторів. Зеленої енергії в Данії багато – за 2019 рік вітрова енергія забезпечила 47% потреб країни.

Нагадаємо, у Британії вигадали, як пристосувати старі вугільні шахти до вирощування в них овочів та зелені.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті