Найбільша в Європі вертикальна ферма даватиме 1000 тонн зелені на рік
Тепер можна вирощувати зелень на набагато меншій площі, навіть у містах

Найбільша в Європі вертикальна ферма відкрилася у приміщенні колишнього складу неподалік від Копенгагена. Вона працює від енергії вітру. У будівлі без вікон будуть вирощувати, починаючи з 2021 року, до 1000 тонн салату-латуку, капусти і пряних трав щороку, витрачаючи при цьому на 95% води менше порівняно з традиційними методами. Про це пише HighTech Plus з посиланням на ZME Science.
За даними Світового банку, близько 37% світового суходолу використовується зараз для потреб сільського господарства, однак чверть цих земель вже прийшла в непридатність через ерозію, кліматичні проблеми чи інші антропогенні фактори.
Вертикальні ферми, які з'являються по всьому світу, здатні виробляти сотні тонн зелені на рік, займаючи набагато менше площі, ніж звичайні грядки в оранжереях.
Тайванська компанія YesHealth Group, володар довгого списку проектів вертикального фермерства, в партнерстві з Nordic Harvest, датським стартапом, який вже побудував найбільшу вертикальну ферму в Китаї, разом запустили новий проект в Данії.
«Ми пропонуємо більш стійкий спосіб виробництва їжі цілий рік, на місці, не шкодячи природі, – сказав засновник Nordic Harvest Андерс Ріман. – Ми повертаємо виробництво їжі назад у міста, де тепер можна вирощувати зелень на набагато меншій площі, оптимізувавши простір у висоту».
Спочатку такі ферми з'явилися в Азії, потім в Штатах, а потім стали виникати і в Європі. Датське спорудження – це зала площею 7000 кв. метрів з 14 ярусами алюмінієвих ящиків, що йдуть під стелю. Все автоматизовано – за рослинами доглядають роботи.
Витрата води при цьому знижується на 90-95% порівняно з традиційними методами. Рослинам не потрібні штучні добрива, пестициди чи інші токсичні речовини. У першій половині наступного року очікується урожай близько 200 тонн, але до кінця 2021 ферма повинна вийти на 1000 тонн продукції в рік.
Вся енергія, необхідна для штучного освітлення грядок – а це 20 000 світлодіодних ламп, розроблених YesHealth – буде надходити від численних данських вітрогенераторів. Зеленої енергії в Данії багато – за 2019 рік вітрова енергія забезпечила 47% потреб країни.
Нагадаємо, у Британії вигадали, як пристосувати старі вугільні шахти до вирощування в них овочів та зелені.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].