Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Гейтс та Безос інвестують в ZeroAvia, який займається розробкою водневого літака

Гейтс та Безос інвестують в ZeroAvia, який займається розробкою водневого літака

Авіастартап очікує створити до 2023 року 19-місний літак з воднево-електричним приводом

Гейтс та Безос інвестують в ZeroAvia, який займається розробкою водневого літака
фото pixabay.com

Авіастартап ZeroAvia Inc., що займається розробкою літаків, які працюють на водні, залучив $37,7 млн доларів від уряду Великобританії і групи інвесторів, в яку входять фонди, засновані Біллом Гейтсом і Amazon.com.

Як повідомляє Bloomberg, ZeroAvia заявила, що кошти підуть на розвиток технології, яка могла б скоротити викиди вуглецю в авіаційному секторі, замінивши рухову установку, що працює на викопному паливі, на систему водневих паливних елементів.

Компанія залучила $21,4 млн доларів в раунді серії A, проведеному Ecosystem Integrity Fund і Breakthrough Energy Ventures, фондом який підтримує Білл Гейтс. Серед інших інвесторів в раунді були Amazon Climate Pledge Fund, Horizons Ventures Ltd., Shell Ventures і Summa Equity.

Уряд Великобританії також виділив 12,3 млн фунтів ($16,6 млн), щоб допомогти ZeroAvia створити до 2023 року 19-місний літак з воднево-електричним приводом.

Генеральний директор ZeroAvia Вал Міфтахов сказав, що 10 авіакомпаній готуються використовувати технології компанії, як тільки вони будуть готові до продажу у 2023 році.

За даними BloombergNEF, у 2019 році авіапромисловість викинула в атмосферу понад 1 млрд метричних тонн двоокису вуглецю. Водень може стати ключем до скорочення викидів в цьому секторі в найближчі десятиліття. У найбільшого у світі виробника літаків Airbus SE є свої плани з розробки літаків на водні.

Нагадаємо: у вересні Airbus дала собі п'ять років на розробку комерційно життєздатного літака на водні. Компанія вивчає три проєкти: класичний комерційний літак, турбогвинтовий літак і нову модель, в якій крило поєднане з корпусом реактивного літака. Всі вони будуть використовувати водень в модифікованих газових турбінах для приведення в рух двигунів і в паливних елементах для вироблення електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті