На те, щоб США стали вуглецево-нейтральними, треба $2,5 трлн інвестицій до 2030 року

На те, щоб США стали вуглецево-нейтральними, треба $2,5 трлн інвестицій до 2030 року

Дослідники переконані, що перехід на чисту енергію швидко окупиться

На те, щоб США стали вуглецево-нейтральними, треба $2,5 трлн інвестицій до 2030 року
фото www.flickr.com/photos/somkuti/50357695213

Щоб вивести США на шлях безвуглецевої економіки, в найближче десятиліття буде потрібно витратити $2,5 трлн, але перехід окупиться. Такого висновку дійшли дослідники Принстонського університету, передає BNN Bloomberg.

Згідно з їхнім звітом, досягнення до 2050 року нульових викидів – основна мета кліматичного плану обраного президента Джо Байдена – вимагає розширення систем відновлюваної енергії, будівництва більш ефективних будинків і запуску 50 млн електромобілів на дороги американських міст.

Звіт став першою серйозною оцінкою після виборів, в якій детально описується, як США можуть перейти до енергетичної системи, що задовольняє науковими рекомендаціями щодо збереження клімату, придатного для життя.

Дослідники зазначають, що хоча початкові витрати значні, вони будуть компенсовані економією, пов'язаною з переходом на більш дешеву електроенергію і створенням до 1 млн нових робочих місць. Безвуглецева енергетична система, за прогнозами, також знизила б основний глобальний ризик кліматичних лих.

Виробництво енергії з безкоштовного палива, такого як вітер і сонячна енергія, при різкому скороченні споживання викопного палива може утримувати витрати на енергію нижче 6% від ВВП до 2050 року – набагато нижче, ніж історичні рівні. Це частково пояснюється тим, що волатильність цін на нафту є основним фактором, що визначає, скільки американські домогосподарства і підприємства платять за свою енергосистему.

Припинення використання вугілля до 2030 року і скорочення використання нафти і газу на 65-100% до 2050 року призведе до втрати робочих місць, але це буде більш ніж компенсовано новими можливостями, особливо в будівництві вітропарків та сонячних станцій. За оцінками дослідників, до 2030 року буде створено від 500 000 до 1 млн додаткових робочих місць. Зайнятість, пов'язана з енергетикою, може скласти 4,5% робочої сили США до 2050 року з 1,5% нині.

Досягнення нульового рівня вимагатиме великих інвестицій в інфраструктуру, в тому числі:

  • збільшення потужності вітрової та сонячної енергії в США до 600 гігаватів, чого достатньо для забезпечення приблизно половини країни електроенергією;
  • збільшення пропускної здатності передачі електроенергії на 60%;
  • введення в експлуатацію 50 млн електромобілів і будівництво не менше 3 мільйонів зарядних станцій для них.

З огляду на масштаби національних інвестицій, необхідних для переходу до безпечної енергетичної системи, автори звіту заявили, що сподіваються, що їх висновки можуть послужити планом для фінансистів і інфраструктурних компаній, які матимуть вирішальне значення для будівництва.

Нагадаємо: на саміті ООН, присвяченому кліматичним змінам,  мінімум 24 країни оголосили про нові зобов'язання або стратегії для досягнення вуглецевої нейтральності (доведення викидів СО2 до нуля), а деякі пішли ще далі, визначивши терміни досягнення цієї мети: Фінляндія – в 2035 році, Австрія – в 2040, Швеція – в 2045.

У вересні президент КНР Сі Цзіньпін заявив на Генеральній Асамблеї ООН, що Китай досягне вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Експерти підрахували, що амбітна мета КНР вимагає інвестицій у розмірі понад $5 трлн

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло