Robinhood звинуватили у введенні клієнтів в оману, сервіс виплатить $65 млн штрафу

Robinhood звинуватили у введенні клієнтів в оману, сервіс виплатить $65 млн штрафу

За даними регулятивного органу, інвестори втратили близько $34 млн

Robinhood звинуватили у введенні клієнтів в оману, сервіс виплатить $65 млн штрафу
фото DR

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) оштрафувала сервіс для торгівлі акціями Robinhood на $65 млн – він нібито вводить клієнтів в оману щодо джерел виручки і не надає обіцяні кращі умови для виконання замовлень клієнтів, повідомляє vc.ru.

Сервіс Robinhood заробляє на продажу заявок своїх клієнтів, перенаправляючи їх тим фінансовим посередникам, які за них заплатять. Крім того, сервіс отримує гроші за платну підписку, кредитування акцій, а також комісії за використання дебетової картки.

Як стверджує регулятор, компанія робила заяви, які вводили клієнтів в оману. Однією з переваг Robinhood для клієнтів була нульова комісія. При цьому сервіс замовчував, що брав комісію з посередників, яким направляв заявки клієнтів. Така практика називається «плата за потік заявок».

Через це замовлення клієнтів виконували за менш вигідними цінами, ніж у інших брокерів. Незважаючи на це, в розділі поширених запитань сервіс неправдиво стверджував, що якість його послуг відповідає або перевершує конкурентів.

Згідно зі звітом Комісії з цінних паперів, в результаті клієнти сервісу втратили близько $34,1 млн.

Robinhood погодився виплатити штраф, але не визнав провини і не спростував. Також сервіс найме незалежного консультанта для перевірки всіх операцій компанії і відповідність їх закону.

У липні 2020 року Robinhood залучила $320 млн інвестицій, а в серпні ще $200 млн при оцінці $11,2 млрд. При цьому з початку року компанія зазнала кілька невдач.

У березні вийшов з ладу сайт компанії під час обвалу фондового ринку, а в червні через плутанину в інтерфейсі наклав на себе руки трейдер-новачок. Після цього сервіс пообіцяв змінити інтерфейс і додати навчальні курси.

Нагадаємо, регулятори почали розслідування проти сервісу торгівлі акціями Robinhood після масових скарг.

Також повідомлялося, що Robinhood зібрався на ІРО, його можуть оцінити в $20 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло