Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
У містах Китаю з 2021 року заборонять пластикові пакети

У містах Китаю з 2021 року заборонять пластикові пакети

В кафе і ресторанах більше не будуть подавати напої з одноразовими трубочками

У містах Китаю з 2021 року заборонять пластикові пакети
фото DR

У Китаї в усіх торгових центрах, супермаркетах, аптеках та книжкових магазинах з 1 січня 2021 року набуде чинності заборона на використання пакетів з пластику. Про це пише шанхайська газета Shine, на яку посилається TJournal.

Пластикові пакети також заборонять використовувати для доставки продуктів, а в кафе і ресторанах більше не будуть подавати напої з одноразовими трубочками і пластиковий посуд. При цьому заборона не поширюється на упаковку свіжоприготованих продуктів, а також столові прибори в запакованих продуктах, наприклад, локшину швидкого приготування.

Магазини вже зараз намагаються привчити покупців відмовлятися від пластикових пакетів. Вони пропонують купувати паперові або тканинні сумки, придумують для клієнтів системи заохочень.

KFC China заявила, що з січня повністю припинить використання пластикових соломинок приблизно в 6900 торгових точках по всій країні і в 3800 торгових точках замінить пластикові пакети для їжі на винос на такі, що розкладаються. За оцінками експертів, ця практика скоротить використання понад 7 000 тонн пластика в рік. Про аналогічні заходи заявили й інші ресторани і мережі харчування.

В 2021 році більшість компаній припинять виробництво і продаж одноразового посуду з пінопласту, ватних паличок з пластиковим стержнем і деяких видів побутової хімії. Готелі, відмічені зірками, до кінця 2021-го повинні будуть припинити надавати одноразові пластикові вироби, такі як зубні щітки і гребінці, а всі місцеві готелі повинні заборонити їх до кінця 2023 року. Поштові та кур'єрські служби протягом кількох років повністю відмовляться від пакетів і пакувальної стрічки з пластику.

Автори заборони планують добитися зниження використання побутового пластику на 30% протягом найближчих п'яти років.

За даними Світового банку, в 2017 році в Китаї виробили 210 млн тонн відходів, в тому числі і побутового пластику. До 2030 року цей обсяг може зрости до 500 млн тонн щороку.

Нагадаємо, компанії Coca-Cola, PepsiCo і Nestlé стали світовими лідерами із пластикового забруднення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті