Виробник електромобілів Nikola Motors втратив другий великий контракт за місяць
Наприкінці минулого місяця General Motors розірвала угоду про виробництво водневого пікапа Badger

Амбіційний виробник електромобілів Nikola Motors, який збирався стати конкурентом Tesla, втратив другий великий контракт за останні два місяці. Компанія Republic Services відмовилася від придбання у Nikola 2500 електричних сміттєвозів.
Колишні партнери пояснили відмову великими витратами на розробку нових технологій і концепцій дизайну. Однак аналітики пов'язують рішення Republic c викриттям Hindenburg Research, опублікованими у вересні цього року, пише HighTech Plus з посиланням на Bloomberg.
«Обидві компанії встановили, що поєднання різних нових технологій і концепцій дизайну призведе до більш тривалого, ніж очікувалося, часу розробки і непередбачених витрат. В результаті програма закривається, що призводить до скасування раніше оголошеного замовлення на автомобілі», – повідомила прес-служба Nikola Motors.
Як зазначає видання, рішення Nikola і Republic Services виглядає неоднозначно. Інші автовиробники не перший рік успішно розробляють і виводять на ринок свої моделі електричних сміттєвозів. Китайська BYD ввела в експлуатацію аналогічну вантажівку ще чотири роки тому, а Volvo і Tesla показали свої моделі в 2018 і 2019 роках.
До розробки електричних сміттєвозів недавно приєдналася і Daimler з електричним eEconic – вона почне серійно виробляти машину в першій половині 2021 року.
При цьому Republic Services – вже друга проблема Nikola за останні 30 днів. Наприкінці минулого місяця General Motors розірвала угоду про виробництво водневого пікапа Badger, хоча і зберегла рішення про постачання технології водневих паливних елементів. Представники Nikola не пояснили, чому GM відмовилася від Badger і повернули покупцям кошти, отримані за попереднім замовленням.
У вересні цього року співробітники агентства Hindenburg Research назвали главу компанії Тревора Мілтона шахраєм і викрили Nikola Motors в багаторазовому обмані потенційних клієнтів та інвесторів, включаючи NASA.
Грунтуючись на телефонних розмовах, текстових повідомленнях і внутрішніх електронних листах, Hindenburg Research з'ясували, що реклама вантажівки Nikola One від 2019 року була фейком – електричний тягач був «болванкою», яка їхала з гірки без двигуна. Більше того, водневі двигуни і проривні акумулятори Nikola – на момент анонса – існували тільки на папері.
Розслідування Hindenburg Research вдало доповнило звинувачення з боку журналістів з Bloomberg, які також скептично ставилися до Nikola протягом кількох років. Тревор Мілтон не зміг спростувати звинувачення, підтвердив обман з електричною вантажівкою і через кілька тижнів покинув компанію. За останні дні акції Nikola впали ще на 11% і зупинилися на позначці в $15,36, хоча ще в червні їх вартість сягала $80.
Нагадаємо, за свідченням ЗМІ, Nikola обманула, що сама створила дизайн електровантажівки, насправді вона його купила.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].