Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
На європейському фондовому ринку очікується «великий вибух» після Brexit

На європейському фондовому ринку очікується «великий вибух» після Brexit

Доступ Великобританії до фінансових ринків ЄС припиниться 31 грудня

На європейському фондовому ринку очікується «великий вибух» після Brexit
фото Shutterstock

Тектонічні зрушення чекають на європейський фінансовий ринок після остаточного виходу Великобританії з Євросоюзу в 2021 році, коли номіновані в євро активи на зразок акцій і деривативів будуть виводитися з лондонських майданчиків. Довгострокові наслідки таких змін поки що не ясні, пише Reuters.

«Це подія на зразок великого вибуху, і це одна з речей, яку ринок ще не усвідомив по-справжньому», – сказав Аласдер Хейнс, глава лондонської трейдингової платформи Aquis Exchange.

«Все почне рухатися буквально в один призначений день, і ми повинні молитися Богу, щоб на ринку не відбулася якась надзвичайна подія, яка створює великі обсяги (торгів)», – сказав Хейнс.

Торгова угода, укладена між Лондоном і Брюсселем минулого тижня, не охоплює фінансовий сектор, а це означає, що доступ Великобританії до фінансових ринків ЄС припиниться 31 грудня. Наслідки цього можна буде побачити вже 4 січня – в перший день торгів у новому році.

Євросоюз хоче знизити свою залежність від лондонського Сіті в сфері фінансових послуг і збільшити обсяги торгів в євро у Франкфурті, Парижі, Амстердамі та інших фінансових центрах континентальної Європи.

В результаті європейські ринки акцій розділяться, що викликає побоювання підвищення тарифів для інвесторів.

Банки ЄС з 4 січня повинні здійснювати торгові операції з активами в євро на території блоку, внаслідок чого вони відмовляться від використання таких британських майданчиків, як Cboe Europe, Aquis Exchange, Turquoise (належить Лондонській фондовій біржі) і Goldman Sachs, і перейдуть на створені для цього хаби в Амстердамі чи Парижі.

У Лондоні проводяться практично всі транскордонні угоди з акціями компаній всіх 27 країн-членів ЄС. Добовий обсяг таких торгів в жовтні склав 8,6 мільярда євро, або чверть усіх трейдингових операцій в Європі, свідчать дані Cboe.

На думку президента Cboe Europe Девіда Хьюсона, практично всі транскордонні угоди з європейськими акціями перейдуть на інші майданчики за одну добу.

«Це найбільший зсув в торгівлі акціями як мінімум за останні два десятиліття», – сказав він.

Поступово на перший план вийде питання того, наскільки виростуть обсяги торгів усередині ЄС і скоротиться масштаб операцій в Великобританії.

«Це не початок кінця для Лондона, але чорт забирай, це ганебно і це гол, який Британія забила в свої власні ворота», – сказав Хейнс з Aquis.

Нагадаємо, 24 грудня сталася історична подія – ЄС і Великобританія нарешті досягли згоди в спірних питаннях щодо Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті