Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Боснія та Герцеговина віддасть ікону, подаровану Лаврову, тим, від кого її отримали

Боснія та Герцеговина віддасть ікону, подаровану Лаврову, тим, від кого її отримали

Але не Україні

Боснія та Герцеговина віддасть ікону, подаровану Лаврову, тим, від кого її отримали
Фото: фейсбук-сторінка «Балканського оглядача»

Глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік на пресконференції у вівторок заявив, що поверне українську ікону, подаровану раніше міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час його візиту в цю країну, тим, від кого її отримав – але не Україні. Про це повідомляє «Балканський оглядач».

Додік виступив перед пресою після виходу з лікарні. Останні 25 днів, протягом яких спалахнув скандал довкола подарованої главі МЗС Росії української ікони, він лікувався від коронавірусу.

Додік заявив, що історія про ікону була сфабрикована в Боснії, і що Україна ніколи не піднімала питання про зникнення ікони.

«Це сімейна ікона. Навіть сьогодні влада в Україні не шукає цю ікону», – сказав він.

Однак посольство України публічно наполягає на поверненні ікони.

Додік повторив попередню заяву свого офісу, мовляв, це «родинна ікона», яка належала сім’ї з Республіки Сербської. Посольство України заявило, що не отримало  ніяких підтверджувальних документів про законність переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини.

Додік заявив журналістам, що позиція посольства України базується на повідомленнях ЗМІ, «на основі вашої брехні», та пообіцяв повернути ікону тим, від кого її отримав.

«Я зателефоную людям, які дали мені цю ікону, я поверну її їм публічно, і нехай вони пояснять інші речі», – зазначив Мілорад Додік.

Раніше глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської заявив, що ікона, яку Мілорад Додік подарував Лаврову, була вивезена з окупованого Донбасу у 2018 році через Росію та Сербію. 

23 грудня Росія повернула позолочену ікону в посольство Боснії та Герцеговини в Москві після того, як було висловлено підозру, що це національне надбання України. «»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті