Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Шмигаль: МВФ не висловлює свої «за» чи «проти» про рішення уряду щодо тарифів

Шмигаль: МВФ не висловлює свої «за» чи «проти» про рішення уряду щодо тарифів

Однак МВФ занепокоєні, щоб не повернулося державне тарифне регулювання

Шмигаль: МВФ не висловлює свої 	«за» чи 	«проти» про рішення уряду щодо тарифів
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не висловлює «за» чи «проти» про рішення уряду щодо тарифів, вони дивляться на спроможність бюджету України виконувати зобов’язання як перед людьми, так і перед партнерами. Про це заявив в ефірі «Сніданку з 1+1» прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ми дуже плідно співпрацюємо з МВФ, ми отримали перший транш. В Україні працює місія щодо розгляду всіх питань по виконанню меморандуму для отримання другого траншу. У нас абсолютно конструктивний діалог, МВФ не висловлює «за» чи «проти» (щодо тарифів – Mind), це рішення уряду України. Ми дбаємо про громадян України. МВФ розглядає, чи впливають ці рішення на спроможність бюджету України виконувати свої зобов’язання перед людьми й перед нашими партнерами. Дане рішення фактично не впливає на спроможність бюджету, тому ми продовжуємо розмову з МВФ», – сказав Шмигаль.

Також він додав, що МВФ занепокоєні, щоб не повернулося державне тарифне регулювання.

«Ні, ми будемо працювати в ринку газу і в ринку електроенергії. У даному випадку ці заходи спеціалізовані, щоб захистити громадян України від впливу біржових ризиків і коливань», – додав Шмигаль.

Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що тарифи на газ для населення будуть знижені на понад 30%, вказуючи, що буде запроваджене «державне регулювання». На час карантину кабмін введе державну ціну на газ, що має скласти 6,99 гривні за куб. м газу.

«Нафтогаз» заявив про готовність забезпечити побутових споживачів газом за регульованою ціною 6,99 грн/куб. м Також компанія, як постачальник «останньої надії», готова прийняти побутових споживачів, постачальник яких не зможе або відмовиться постачати газ.

Пізніше повідомлялося про те, що в Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань.

14 січня Шмигаль заявив про «конструктивну зустріч» з МВФ щодо ціни на газ. Позиції МВФ про перебіг зустрічі поки що немає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті