Шмигаль: МВФ не висловлює свої «за» чи «проти» про рішення уряду щодо тарифів
Однак МВФ занепокоєні, щоб не повернулося державне тарифне регулювання

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не висловлює «за» чи «проти» про рішення уряду щодо тарифів, вони дивляться на спроможність бюджету України виконувати зобов’язання як перед людьми, так і перед партнерами. Про це заявив в ефірі «Сніданку з 1+1» прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Ми дуже плідно співпрацюємо з МВФ, ми отримали перший транш. В Україні працює місія щодо розгляду всіх питань по виконанню меморандуму для отримання другого траншу. У нас абсолютно конструктивний діалог, МВФ не висловлює «за» чи «проти» (щодо тарифів – Mind), це рішення уряду України. Ми дбаємо про громадян України. МВФ розглядає, чи впливають ці рішення на спроможність бюджету України виконувати свої зобов’язання перед людьми й перед нашими партнерами. Дане рішення фактично не впливає на спроможність бюджету, тому ми продовжуємо розмову з МВФ», – сказав Шмигаль.
Також він додав, що МВФ занепокоєні, щоб не повернулося державне тарифне регулювання.
«Ні, ми будемо працювати в ринку газу і в ринку електроенергії. У даному випадку ці заходи спеціалізовані, щоб захистити громадян України від впливу біржових ризиків і коливань», – додав Шмигаль.
Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що тарифи на газ для населення будуть знижені на понад 30%, вказуючи, що буде запроваджене «державне регулювання». На час карантину кабмін введе державну ціну на газ, що має скласти 6,99 гривні за куб. м газу.
«Нафтогаз» заявив про готовність забезпечити побутових споживачів газом за регульованою ціною 6,99 грн/куб. м Також компанія, як постачальник «останньої надії», готова прийняти побутових споживачів, постачальник яких не зможе або відмовиться постачати газ.
Пізніше повідомлялося про те, що в Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань.
14 січня Шмигаль заявив про «конструктивну зустріч» з МВФ щодо ціни на газ. Позиції МВФ про перебіг зустрічі поки що немає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].