Покупка Volia не призведе до монополізації міжоператорського ринку – відповідь «Датагруп» на заяву ІнАУ

Покупка Volia не призведе до монополізації міжоператорського ринку – відповідь «Датагруп» на заяву ІнАУ

СЕО «Датагруп» Михайло Шелемба зазначив, що міжоператорський ринок є досить конкурентним

Покупка Volia не призведе до монополізації міжоператорського ринку – відповідь «Датагруп» на заяву ІнАУ
фото ww.facebook.com/voliaofficial

Купівля оператором фіксованого зв'язку і цифрових послуг – компанією «Датагруп» – 100% провайдера телекомунікаційних та контент-послуг групи компаній Volia не вплине ні на позиції «Датагруп» в міжоператорському сегменті, ні на ціни, ні на якість послуг, що надаються.

Як заявив СЕО «Датагруп» Михайло Шелемба, в компанії здивовані заявою Інтернет Асоціації України (ІнАУ) щодо впливу концентрації двох компаній на ринок міжоператорських послуг, оскільки цей ринок не є ринком концентрації, який вивчає Антимонопольний комітет України (АМКУ), оскільки Volia не працює на цьому ринку, отже, предметом вивчення АМКУ є тільки ринки, на яких працює Volia.

Він також зазначив, що «Volia, яка не має своєї магістральної мережі, міжнародних точок присутності, прямих включень в міжнародні точки обміну і з'єднань з TIER-1 операторами за визначенням не може надавати міжоператорські послуги, тому побоювання про те, що «Датагруп» після злиття з Volia якось посилить свої позиції в міжоператорському сегменті здаються дивними з боку експертів галузі».

«Також хочемо зазначити, що міжоператорський ринок досить конкурентний, на ньому працюють такі компанії як «Київстар», «Укртелеком», «Вега», «Євротранстелеком», «РЕТН», «УАРНЕТ» і ще з десяток інших. У операторів-клієнтів на міжоператорському ринку, як правило, є 2-4 стики з операторами-постачальниками IP-транзиту та каналів передачі даних і за бажання переключитися на іншого постачальника може будь-який клієнт між операторського сегмента. Для монополізації міжоператорського ринку необхідно викупити всю інфраструктуру операторів-постачальників (включаючи «Київстар» та «Укртелеком») і навіть тоді буде альтернатива в особі таких міжнародних гравців як Cogent, іншими словами – це неможливо», – наголосив Шелемба.

Він також заявив, що угода з Volia ніяк не вплине на ціни та якість надаваних компанією послуг, і зазначив, що АМКУ дуже скрупульозно вивчає всі аспекти концентрації, а значить - ні про яку спрощену процедуру розгляду мова не йде.

Нагадаємо: до цього ІнАУ закликала АМКУ розглядати заяви про концентрацію найбільших учасників телекомунікаційного ринку – компаній  «Датагруп» і Volia не за спрощеною процедурою. ІнАУ поділяє позицію «Ланет» та інших учасників асоціації з приводу того, що внаслідок концентрації, новий суб’єкт господарювання отримає можливість контролювати міжоператорський ринок телекомунікаційних послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло