Фіксована ціна газу для населення почне діяти з наступного місяця – Шмигаль
Такою ціна буде до кінця карантину або до завершення опалювального сезону

Кабінет міністрів найближчим часом ухвалить рішення, відповідно до якого газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у фейсбуці.
«З наступного місяця ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. Відповідне рішення уряд ухвалить найближчим часом і воно діятиме тимчасово до кінця карантину або до завершення опалювального сезону. Також у парламенті мають схвалити ініціативу щодо граничного обмеження тарифу на розподіл газу до рівня не вище 1,79 грн за кубічний метр», – написав Шмигаль.
Він пояснив, що 6,99 грн за кубічний метр – це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня.
«Державна компанія «Нафтогаз» готова продавати блакитне паливо за цією ціною, тоді як деякі облгази пропонували газ за 10 грн і навіть більше», – зазначив очільник уряду.
За його словами, в Україні ціни на газ різко зросли у зв'язку з тим, що у деяких областях компанії почали зловживати своїм монопольним становищем та маніпулювати з цінами в платіжках після запуску ринку газу з 1 серпня 2020 року.
Нагадаємо, із 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів.
У зв’язку зі зростанням цін на компослуги відбулася низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Херсонщині, Буковині, Прикарпатті, Чернігівщині.
Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що тарифи на газ для населення будуть знижені на понад 30%, вказуючи, що буде запроваджене «державне регулювання». На час карантину кабмін введе державну ціну на газ, що має скласти 6,99 гривні за куб. м газу.
«Нафтогаз» заявив про готовність забезпечити побутових споживачів газом за регульованою ціною 6,99 грн/куб. м Також компанія, як постачальник «останньої надії», готова прийняти побутових споживачів, постачальник яких не зможе або відмовиться постачати газ.
Пізніше повідомлялося про те, що в Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань.
14 січня Шмигаль заявив про «конструктивну зустріч» з МВФ щодо ціни на газ. Позиції МВФ про перебіг зустрічі поки що немає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].