Помпео згадав Україну в заяві про нові санкції США щодо «Північного потоку 2»

Помпео згадав Україну в заяві про нові санкції США щодо «Північного потоку 2»

За його словами, «Північний потік-2» може зробити Україну вразливішою для агресивних дій РФ

Помпео згадав Україну в заяві про нові санкції США щодо «Північного потоку 2»
фото DR

Держсекретар США Майк Помпео у вівторок виступив із заявою у зв'язку з будівництвом російсько-німецького газопроводу «Північний потік-2» в Балтійському морі, передає Голос Америки.

У документі наголошується, що США ввели санкції проти російської компанії KVT-RUS і трубоукладача «Фортуна», задіяних в будівництві газопроводу.

Підкресливши, що «Фортуна» кваліфікується тепер як заморожена власність, держсекретар пояснив, що KVT-RUS піддається санкціям за свідомо здійснюваний продаж Російській федерації товарів, послуг, технологій та інформації в цілях підтримки будівництва енергетичних трубопроводів, що працюють на експорт.

У заяві глави зовнішньополітичного відомства США підкреслюється, що якщо будівництво «Північного потоку 2» буде завершено, то це дасть Росії можливість позбавити Україну життєво необхідних їй доходів і зробить її більш вразливою для подальших агресивних дій з боку Москви, заснованих на використанні природних ресурсів у політичних цілях.

Він також зазначив, що в найближчому майбутньому США розглянуть подальші дії в напрямку накладення нових обмежень.

Нагадаємо, після нових санкцій США російський «Газпром» попередив про можливу зупинку або замороження проекту «Північний потік 2».

Також повідомлялося, що 19 січня перша німецька компанія вийшла з проекту «Північний потік 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті