Фондовий ринок в Україні може повноцінно запрацювати у 2023 році

Фондовий ринок в Україні може повноцінно запрацювати у 2023 році

Меморандум може бути винесено на голосування уряду вже під час наступного засідання Кабміну

Фондовий ринок в Україні може повноцінно запрацювати у 2023 році
Фото: Lukas/Pexels

На засіданні Кабміну 20 січня голова Нацкомісії з цінних паперів представив проєкт меморандуму щодо створення в Україні міжнародного фінансового центру (УМФЦ). Повний запуск планується восени 2023 року.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв зазначив, що створення меморандуму стало можливим завдяки прийняттю закона №738 у 2019 році щодо спрощення залучення іноземних інвестицій і нових фінансових інструментів.

«УМФЦ стане інтегрованою в українську правову систему та надасть рівні можливості та переваги локальним та міжнародним учасникам», – зазначає Хромаєв.

Зазначається, що цей проєкт дозволить впровадити прозорі правила на ринку та підвищити конкурентоспроможність українського бізнесу на міжнародній арені. Також серед позитивних наслідків створення УМФЦ є збільшення іноземних інвестицій та інтеграція з ринками ЄС.

Основними товарами в Україні Хромаєв назвав енергетичну та аграрну продукцію, завдяки чому «Україна зможе стати потужним гравцем східної Європи та чорноморського регіону», а також стати повноцінним товарним хабом.

УМФЦ за проєктом містить 5 установ:

  • Консультативну раду;
  • Бюро зв'язків з інвесторами;
  • Арбітражний центр;
  • Універсальну біржу;
  • Фінансово-інфраструктурний холдинг.

До Арбітражного центру будуть залучені як українські, так і міжнародні судді, аби забезпечити фахове регулювання суперечок між сторонами.

Восени 2023 року очікується повноцінний запуск, хоча, як зазначає голова Нацкомісії, вже активно ведеться співпраця з партнерами та розробляється нормативна база.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що меморандум може бути винесено на голосування уряду вже під час наступного засідання Кабміну.

«Фондовий ринок – це те, що є в усіх наших успішних сусідів. Тому його створення є одним із пріоритетів Уряду. Адже це означатиме додаткові фінансові інструменти для внутрішнього та зовнішнього інвестора», – прокоментував прем’єр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті