Глави інституцій ЄС: Україна може розраховувати на солідарність щодо отримання вакцини

Глави інституцій ЄС: Україна може розраховувати на солідарність щодо отримання вакцини

Вони нагадали, що торік було виділено 190 млн євро на придбання медичного обладнання

Глави інституцій ЄС: Україна може розраховувати на солідарність щодо отримання вакцини
Фото: pixabay.com

Президент Євроради Шарль Мішель та президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосили, що Україна може розраховувати на солідарність Євросоюзу в питанні отримання вакцини проти коронавірусу. Про це йдеться у листі керівників інституцій ЄС на адресу президента Володимира Зеленського за підсумками 22-го Саміту Україна – ЄС, який відбувся 6 жовтня 2020 року у Брюсселі, повідомляє пресслужба глави держави..

Європейські лідери у листі підкреслюють, що ЄС готовий і надалі підтримувати Україну в боротьбі з пандемією COVID-19. Торік виділено 190 млн євро, які були спрямовані, зокрема, на придбання медичного обладнання, та перший транш макрофінансової допомоги в обсязі 600 млн євро. Інституції ЄС готові співпрацювати з Україною над виконанням критеріїв для надання другого траншу макрофінансової допомоги.

«Окремо наголошується, що Україна може розраховувати на солідарність Євросоюзу в питанні отримання вакцини проти коронавірусу. ЄС здійснює кроки для забезпечення якнайшвидшого доступу України до вакцин», – йдеться у повідомленні.

У листі також йдеться про кроки, вжиті Євросоюзом на виконання домовленостей, досягнутих під час Саміту, а також окреслено план взаємодії на поточний рік. Лідери інституцій ЄС висловили сподівання, що 2021 рік у відносинах України та ЄС буде таким самим насиченим, як і попередній.

Крім того, керівники інституцій ЄС відзначають, що цьогоріч розпочнеться всеосяжний перегляд Угоди про асоціацію. Планується поглиблення галузевої співпраці, зокрема у цифровій та екологічній сферах. Готується до підписання вже найближчим часом Угода про спільний авіаційний простір. Розпочато роботу попередньої оціночної місії ЄС у контексті майбутньої Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції.

Насамкінець президенти Європейської ради та Єврокомісії підтвердили рішучу підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, Нормандського формату переговорів, а також дипломатичних зусиль України в контексті незаконної анексії Росією АР Крим.

Як повідомлялося раніше, перегляд угоди про асоціацію з ЄС є пріоритетним питанням для влади у 2021 році

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло