Глави інституцій ЄС: Україна може розраховувати на солідарність щодо отримання вакцини
Вони нагадали, що торік було виділено 190 млн євро на придбання медичного обладнання

Президент Євроради Шарль Мішель та президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосили, що Україна може розраховувати на солідарність Євросоюзу в питанні отримання вакцини проти коронавірусу. Про це йдеться у листі керівників інституцій ЄС на адресу президента Володимира Зеленського за підсумками 22-го Саміту Україна – ЄС, який відбувся 6 жовтня 2020 року у Брюсселі, повідомляє пресслужба глави держави..
Європейські лідери у листі підкреслюють, що ЄС готовий і надалі підтримувати Україну в боротьбі з пандемією COVID-19. Торік виділено 190 млн євро, які були спрямовані, зокрема, на придбання медичного обладнання, та перший транш макрофінансової допомоги в обсязі 600 млн євро. Інституції ЄС готові співпрацювати з Україною над виконанням критеріїв для надання другого траншу макрофінансової допомоги.
«Окремо наголошується, що Україна може розраховувати на солідарність Євросоюзу в питанні отримання вакцини проти коронавірусу. ЄС здійснює кроки для забезпечення якнайшвидшого доступу України до вакцин», – йдеться у повідомленні.
У листі також йдеться про кроки, вжиті Євросоюзом на виконання домовленостей, досягнутих під час Саміту, а також окреслено план взаємодії на поточний рік. Лідери інституцій ЄС висловили сподівання, що 2021 рік у відносинах України та ЄС буде таким самим насиченим, як і попередній.
Крім того, керівники інституцій ЄС відзначають, що цьогоріч розпочнеться всеосяжний перегляд Угоди про асоціацію. Планується поглиблення галузевої співпраці, зокрема у цифровій та екологічній сферах. Готується до підписання вже найближчим часом Угода про спільний авіаційний простір. Розпочато роботу попередньої оціночної місії ЄС у контексті майбутньої Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції.
Насамкінець президенти Європейської ради та Єврокомісії підтвердили рішучу підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, Нормандського формату переговорів, а також дипломатичних зусиль України в контексті незаконної анексії Росією АР Крим.
Як повідомлялося раніше, перегляд угоди про асоціацію з ЄС є пріоритетним питанням для влади у 2021 році
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].