Після провалу з GameStop хедж-фонди засилають шпигунів у трейдерські групи в соцмережах

Після провалу з GameStop хедж-фонди засилають шпигунів у трейдерські групи в соцмережах

Атаку дрібних інвесторів вони назвали «стадо проти Уолл-стріт»

Після провалу з GameStop хедж-фонди засилають шпигунів у трейдерські групи в соцмережах
фото Shutterstock

Великі хедж-фонди на Уолл-стріт зіткнулися з необхідністю аналізувати, що коїться на форумах дрібних інвесторів – непрофесійних гравців на біржі, повідомила Financial Times, на яку посилається Forbes.

Про зростання попиту на таку інформацію виданню розповів голова постачальника даних Quiver Quantitative Джеймс Кардацке. Quiver Quantitative ще в 2020 році почала вивчати дописи в торговій спільноті WallStreetBets на онлайн-майданчику Reddit, виявляючи найбільш обговорювані компанії і визначаючи ставлення до них – позитивне чи негативне. За словами Кардацке, в останні дні численні організації та великі хедж-фонди замовили компанії поставку цих даних в режимі реального часу.

«Всі побачили серйозне застереження на прикладі Melvin та інших хедж-фондів, які програли. Сьогодні всі хочуть знати зарання, де роздрібні трейдери можуть підірвати позицію або де до неї може відбутися реальний сплеск інтересу», – зазначив він.

Це зростання інтересу до настроїв індивідуальних трейдерів відбулося після того, як на цьому тижні хедж-фонд Melvin Capital, один з найбільших власників коротких позицій (ставки на пониження) на акції мережі магазинів відеоігор GameStop, втратив 30% своїх активів і був змушений просити допомоги в розмірі $2,7 млрд у інвесторів, щоб утриматися на плаву.

Все почалося, коли на Reddit один з учасників спільноти WallStreetBets написав пост, в якому заявив, що «бумери» з хедж-фондів впевнені, що бізнес GameStop вмирає, і намагаються заробити на зниженні його акцій. Учасники форуму обурилися і почали скуповувати папери GameStop, щоб «забрати гроші у цих хедж-фондів». Це змусило інвесторів, що сидять в коротких позиціях, теж почати купувати акції, щоб покрити збитки. В результаті штучного дефіциту акції GameStop виросли на 881%.

«Reddit – це безперечно проблема. Це головне питання нашого порядку денного», – розповів Financial Times глава одного з найбільших в світі хедж-фондів, ім'я якого видання не називає.

Він зазначив, що фонд планує моніторити форуми, подібні Reddit, щоб не потрапити в кампанію проти тих, хто «шортить» акції (тобто намагається заробити на їх зниженні).

«Стадо навчилося використовувати технології Уолл-стріт проти неї самої», – вважає головний інвестиційний директор ETF Trends сказав Девід Надіг.

Один інвестор з Уолл-стріт заявив виданню, що подібні платформи, як на Reddit, можуть стати «середовищем для цілеспрямованого руйнування компаній».

«GameStop – невелика компанія... але як щодо того, щоб взяти добре функціонуючу компанію і поставити її на коліна?» – заявив він.

Нагадаємо, Facebook закрила групу з 157 000 учасників в Robinhood у соцмережі через скандал з акціями GameStop.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті