ВООЗ: Багаті країни мають ділитися вакциною з бідними, інакше будуть «економічні наслідки»
Першими мають бути вакциновані медперсонал і групи ризику

Країни, що мають доступ до стабільних поставок вакцини від COVID-19, повинні допомогти менш успішним державам, заявила представник Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Харріс в ефірі ВВС, передає Інтерфакс.
Вона пояснила, що з точки зору ВООЗ, правильний шлях – спочатку провести вакцинацію медперсоналу і груп ризику, а потім – допомагати іншим країнам. І тільки потім, вважає вона, можна думати про повну імунізації власного населення.
«Ми просимо країни: як тільки ви вакцинували ці групи населення, зробіть так, щоб надати іншим країнам доступ до ваших вакцин».
Харріс вважає, що такий шлях – правильний як з моральної, так і з економічної точки зору.
«Є кілька цікавих досліджень, які показують, що якщо ви просто вакцинуєте власне населення, а потім – спокійно чекаєте, вважаючи, що все добре, то це не допоможе. З економічної точки зору це не спрацює», – додала вона.
Кількість виявлених заражень коронавірусом у світі з початку пандемії вже досягла 102 млн 065 711 випадків, смертність перевищує 2,2 млн осіб.
Нагадаємо, під час Давоського форуму глава кампанії з вакцинування населення Японії заявив, що позиція щодо вакцини «спочатку все собі» може призвести до перебоїв з поставками у світі.
Також президент Південно-Африканської республіки у Давосі заявив, що багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].