Франція закликала Німеччину відмовитись від «Північного потоку – 2»

Франція закликала Німеччину відмовитись від «Північного потоку – 2»

ФРН має відмовитись від проєкту в знак протесту проти затримання в Москві Навального

Франція закликала Німеччину відмовитись від «Північного потоку – 2»
фото Shutterstock

Франція закликала Німеччину відмовитися від суперечливого проєкту газопроводу «Північний потік – 2» в знак протесту проти затримання в Москві лідера опозиції Олексія Навального.

«Ми завжди говорили, що у нас є великі сумніви щодо цього проєкту в цьому контексті», – сказав радіо France Inter міністр з європейських справ Клеман Бон.

На конкретне питання, чи хоче Франція, щоб Берлін відмовився від проєкту, Бон відповів ствердно.

Він також сказав, що європейські лідери наразі розглядають впровадження нових санкцій проти РФ у зв’язку з придушенням президентом Росії Владіміром Путіним опозиції на чолі з Навальним, який був арештований в середині січня.

Сполучені Штати, а також низка європейських країн, давно критикують проєкт «Північний потік – 2», оскільки він посилить залежність Німеччини і ЄС від Росії в плані поставок газу.

Нагадаємо: раніше цього місяця російське трубоукладальне судно «Фортуна» розпочало роботу на будівельному майданчику газопроводу «Північного потоку – 2» в водах Данії, знехтувавши новими санкціями США проти суперечливого проєкту.

До цього  Держдепартамент США ввів санкції щодо судна «Фортуна» і її ймовірного власника, російської компанії KVT-Rus, з метою зупинити будівництво трубопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море.

Після нових санкцій США російський «Газпром» попередив про можливу зупинку або замороження проєкту «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті