Xiaomi позивається до США через внесення її до чорного списку
Huawei теж намагалась діяти таким чином, однак безрезультатно

Китайський виробник смартфонів Xiaomi подав до суду на США. Як повідомляє CNBC, компанія намагається домогтись виключення компанії з чорного списку Вашингтона, що забороняє американським інвесторам купувати акції Xiaomi.
Минулого місяця США визначили Xiaomi як одну з декількох «комуністичних китайських військових компаній» відповідно до Закону про державну оборону 1999 року. Це означає, що Xiaomi доведеться підкоритись указу експрезидента Дональда Трампа, який забороняє американським інвесторам купувати акції або пов'язані з ними цінні папери будь-яких компаній, що мають зв’язок з китайськими військовими організаціями.
У відповідь Xiaomi подала позов проти Міністерства фінансів і оборони США в окружному суді Колумбії.
Xiaomi стверджує, що її визначення «комуністичною китайською військовою компанією» є «неконституційним, бо воно позбавляє Xiaomi його волі і прав власності без належної правової процедури» і, отже, порушує П'яту поправку до Конституції США. Китайська компанія також заявляє, що заборона на покупку акцій інвесторами завдасть «непоправної шкоди».
«Відрізавши Xiaomi від ринків капіталу США, Позначення і пов'язані з ним обмеження зашкодять здатності компанії вести, розвивати і фінансувати свій бізнес, продавати свої продукти, підтримувати і розвивати свої ділові відносини, а також наймати і утримувати співробітників», – йдеться в позові компанії.
Компанія також наголосила, що вона «не належить, не контролюється і не афілійованою іншим чином з урядом або збройними силами Китаю, а також не належить і не контролюється будь-якою організацією, пов'язаної з китайською оборонно-промисловою базою».
Xiaomi заявила, що ні китайський уряд, ні будь-яка військова установа не володіє здатністю «здійснювати контроль над керуванням або справами компанії».
Нагадаємо: Huawei також намагалася використовувати правову систему США, щоб скасувати дії Вашингтона. У березні 2019 року Huawei подала в суд на США через закон, що забороняє державним установам купувати обладнання китайського технологічного гіганта. Цей позов був відхилений федеральним суддею в минулому році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].