У 2020 році Китай ввів в експлуатацію утричі більше вугільних потужностей, ніж решта світу
Нові дозволи на видобуток вугілля дають можливість стимулювати зростання економіки на тлі пандемії COVID-19

Згідно зі звітом американського аналітичного центру Global Energy Monitor, Китай ввів в експлуатацію 38,4 гігавата (ГВт) нових потужностей, що працюють на вугіллі у 2020 році, що більш ніж утричі перевищує обсяг, побудований в інших країнах світу. Як повідомляє Thomson Reuters Foundaton News, в інших країнах світу нові вугільні потужності становлять 11,9 ГВт. Там процес більше зводиться до відмови від нових потужностей – в США «списано» 11,3 ГВт вугілля, у Великобританії – 3,3 ГВт, а в ЄС в цілому – 10,1 ГВт.
Між тим Індія, яка є ще однією провідною державою у вугільному секторі, повідомляє про зростання нових потужностей всього на 0,7 ГВт.
У 2020 році в Китаї були видані дозволи на 39,6 ГВт нових потужностей в порівнянні з дозволами на 11,4 ГВт роком раніше.
Вказані цифри ставлять під сумнів заяви президента Сі Цзіньпіна про те, що до 2060 року Китай стане вуглецево-нейтральною економікою. В деяких провінціях навіть пом'якшуються існуючі обмеження на нові вугільні потужності. Причина тому – уповільнення темпів зростання економіки в результаті пандемії COVID-19. Нові дозволи на видобуток вугілля дають можливість стимулювати кредитування і підвищувати активність.
Крістін Ширер, директор вугільної програми GEM, сказала, що Китаю необхідно забезпечити відповідність своїх короткострокових планів розвитку довгострокових цілей в області клімату.
«Сподіваюся, що коли уряд Китаю визначить свої цільові показники потужності вугільної енергетики на наступну п'ятирічку (на 2021-2025 роки), він серйозно обмежить, якщо не припинить будівництво нових вугільних електростанцій і прискорить їх закриття», – сказала вона.
У вересні президент КНР Сі Цзіньпін заявив на Генеральній Асамблеї ООН, що Китай досягне вуглецевої нейтральності до 2060 року.
Експерти підрахували, що амбітна мета КНР вимагає інвестицій у розмірі понад $5 трлн
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].