Верховний суд дозволив ДТЕК не платити 425 млн грн Укренерго за передачу електроенергії

Верховний суд дозволив ДТЕК не платити 425 млн грн Укренерго за передачу електроенергії

Раніше Господарський суд дозволив ще одній компанії групи ДТЕК не платити 651 млн грн за передачу електроенергії

Верховний суд дозволив ДТЕК не платити 425 млн грн Укренерго за передачу електроенергії
Фото: pixabay.com

Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу «Укренерго» й залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій про заборону держкомпанії стягнути з «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова 425 млн грн. Про це повідомляє видання finbalance із посиланням на рішення суду.

Свої позовні вимоги «Укренерго» аргументував неналежним виконанням відповідачем умов договору про надання послуг із передачі електроенергії від 4 жовтня 2019 року в частині оплати за надані послуги.

«ДТЕК Західенерго», своєю чергою, стверджував, що оплатив послуги, але тільки в частині їхньої вартості, які були спожиті компанією для власних потреб. На думку відповідача, «Укренерго» не мало права об'єднувати в одну послугу обсяги експорту електроенергії й передачу електроенергії, тому що це суперечить умовам договору.

У своєму рішенні Верховний суд вказав, що постанова НКРЕКП, про обов'язкову сплату послуг передачі електроенергії при експорті, «не могла бути застосована, тому що її дія була припинена, а потім визнана протиправною і недійсною (на вимогу ДТЕК Західенерго) в межах адміністративного судочинства».

Раніше, 22 вересня 2020 року, Госпсуд міста Києва відмовився задовольнити позов «Укренерго» до «Д.Трейдінг» (входить до групи ДТЕК) про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором надання послуг передачі електроенергії. Згідно із судовими матеріалами, «Д.Трейдінг» відзначав, що при експорті не повинен оплачувати послугу з передачі електроенергії, оскільки це «суперечить умовам договору та вимогам чинного законодавства».

ДТЕК, який є найбільшим експортером електроенергії, перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять тариф на передачу, а Україна взяла на себе зобов'язання із синхронізації свого законодавства з ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло