Люди, що одужали від COVID-19 повторно інфікуються новими штамами – ВООЗ

Люди, що одужали від COVID-19 повторно інфікуються новими штамами – ВООЗ

Є і гарна новина – вакцини показали захист від важкого перебігу захворювання, госпіталізації і смерті

Люди, що одужали від COVID-19 повторно інфікуються новими штамами – ВООЗ
фото www.flickr.com/photos/navymedicine/50510591406

Попередні звіти з Південної Африки показують, що люди, які вилікувалися від COVID-19, повторно інфікувались новим, більш заразним варіантом вірусу. Про це заявили представники Всесвітньої організації охорони здоров'я на брифінгу, передає CNBC.

Гарна новина полягає в тому, що вакцини, розроблені для захисту від вірусу, ймовірно, зменшують тяжкість перебігу захворювання у тих, у кого розвивається COVID-19, навіть якщо це не повністю захищає їх від інфекції, сказала головний науковий співробітник ВООЗ доктор Сумья Свамінатан.

«Випробування вакцин, які були проведені дотепер в Південній Африці, а також в Бразилії показали повний захист від важкого перебігу захворювання, госпіталізації і смерті», – сказала вона.

За даними ВООЗ, вакцинація може знизити поширення нових штамів COVID.

«Зараз з’явилось повідомлення про те, що якщо вам зробили щеплення, і ви заразитеся, вірусне навантаження буде набагато нижчим. Шанси заразити інших можуть бути також нижчими, – сказав Свамінатан.

Доктор Скотт Готліб, колишній комісар Управління з контролю за продуктами і ліками, зазначив, що одних тільки посилених заходів з вакцинації, ймовірно, недостатньо для боротьби з поширенням нових штамів коронавірусу. За його словами, поєднання наближення більш теплої погоди і посиленої імунізації може допомогти нові варіанти COVID-19.

Свамінатан наголосила на важливості того, щоб вакциновані люди продовжували вживати запобіжних заходів, таких як носіння масок, миття рук і дотримання соціального дистанціювання, щоб контролювати поширення вірусу.

Нагадаємо: раніше цього місяця Південно-Африканська Республіка тимчасово припинила використання вакцини AstraZeneca після того, як фахівці південноафриканського університету Вітватерсранда й Оксфордського університету провели клінічні дослідження вакцини й виявили, що вона забезпечує мінімальний захист від південноафриканського варіанту COVID-19, який нині домінує в країні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло