Помилочка вийшла: РФ направила заявку на схвалення вакцини в ЄС не в те агентство

Помилочка вийшла: РФ направила заявку на схвалення вакцини в ЄС не в те агентство

Заявка потрапила в Управління медичних установ, яке жодного відношення до процедури реєстрації вакцини не має.

Помилочка вийшла: РФ направила заявку на схвалення вакцини в ЄС не в те агентство
фото twitter.com/sputnikvaccine

Російська сторона помилилася в процедурі подачі заявки на реєстрацію вакцини «Спутнік V» в Євросоюзі. Як повідомляє Reuters, заява була відправлена не в те агентство. Про це свідчать сам документ та роз'яснення регулюючого органу.

Російський фонд національного добробуту, що відповідає за маркетинг вакцини за кордоном, протягом останніх тижнів веде суперечку з Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) з приводу того, подавалася чи вакцина на схвалення чи ні.

Між тим на скріншоті, розміщеному в твіттер-акаунті російської вакцини, видно, що заявка була відправлена в Управління медичних установ (HMA), яке жодного відношення до процедури реєстрації вакцини не має.

Представник Європейського агентства з лікарських засобів наголосив, що HMA не бере участі в процесі подачі заявки на схвалення вакцини COVID-19.

«Кандидатам не потрібно надавати будь-яку інформацію в HMA», – підкреслив він.

Reuters зазначає, що можлива помилка підкреслює, скільки країн і розробників вакцин все ще справляються зі складним і часто заплутаним процесом затвердження вакцини.

Для більшості країн-членів ЄС схвалення EMA є попередньою умовою. На цей час російський «Спутнік V» отримав схвалення регулюючих органів у 29 країнах, з яких тільки одна перебуває в ЄС.

Нагадаємо:  першою в ЄС російська вакцина була схвалена в Угорщині, де вакцинація вже почалася.

Як повідомлялось, днями главу Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн зацікавив той факт, що Росія пропонує на продаж мільйони доз вакцини, не щепивши власне населення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло