Пашинян заявив про спробу військового перевороту у Вірменії

Пашинян заявив про спробу військового перевороту у Вірменії

Збройні сили Вірменії зажадали відставки Пашиняна і всього уряду республіки

Пашинян заявив про спробу військового перевороту у Вірменії
Нікол Пашинян
фото twitter.com/armgov

У Вірменії відбулася спроба військового перевороту, заявив прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян.

«Заяву Головного штабу ЗС розцінюють як спробу військового перевороту. Всіх наших прихильників зараз же запрошую на площу Республіки», – написав він у четвер, 25 лютого, в Facebook.

Крім того, як пише DW, Пашинян звільнив з посади начальника Головного штабу ЗС Вірменії Оніка Гаспаряна, який зажадав його відставки разом з 40 високопоставленими офіцерами.

«Міністр оборони вже готує відповідне рішення про призначення нового глави генштабу і його заступників», – заявив він.

Вірменський прем'єр також закликав військових продовжити виконання завдань з охорони кордонів і не втрачати пильність. Водночас Пашинян закликав своїх прихильників вийти на вулиці.

Декількома годинами раніше збройні сили Вірменії зажадали відставки Пашиняна і всього уряду республіки.

«ГШ ЗС Вірменії висловлює свій рішучий протест у зв'язку із звільненням з посади першого заступника начальника ГШ ЗС Тирана Хачатряна з недалекоглядних і необґрунтованих причин, що було здійснено без урахування національних і державних інтересів Вірменії, ґрунтуючись лише на особистих і амбітних почуттях», – заявив Головний штаб ЗС Вірменії.

При цьому рішення Пашиняна ГШ назвав «антидержавним і безвідповідальним». Прем'єр і його уряд «більше не в змозі приймати адекватні рішення в кризовій і доленосній для вірменського народу ситуації», вказується далі. На думку військових, «неефективне управління чинного уряду і надзвичайно серйозні помилки у зовнішній політиці привели країну на межу катастрофи».

Після цієї заяви Генштабу на вулиці Єревана почали виходити люди, вони викрикують гасла «Нікол – зрадник!» і «Нікол – йди геть!». Громадяни збираються, зокрема, у будівлі міністерства оборони країни.

Тим часом в Єревані та інших містах Вірменії не припиняються масові протести, що спалахнули після підписання прем'єр-міністром тристоронньої заяви з президентами Азербайджану і Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху з 10 листопада 2020 року.

Нагадаємо: протести в Єревані почалися в ніч на 10 листопада після того, як Пашинян спільно з лідерами РФ і Азербайджану прийняв тристоронню заяву про припинення вогню і перекидання миротворців у Нагірний Карабах, а також передачу ряду районів в регіоні Азербайджану. У Вірменії це було сприйнято як необґрунтоване рішення про капітуляцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті