Пашинян заявив про спробу військового перевороту у Вірменії
Збройні сили Вірменії зажадали відставки Пашиняна і всього уряду республіки

У Вірменії відбулася спроба військового перевороту, заявив прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян.
«Заяву Головного штабу ЗС розцінюють як спробу військового перевороту. Всіх наших прихильників зараз же запрошую на площу Республіки», – написав він у четвер, 25 лютого, в Facebook.
Крім того, як пише DW, Пашинян звільнив з посади начальника Головного штабу ЗС Вірменії Оніка Гаспаряна, який зажадав його відставки разом з 40 високопоставленими офіцерами.
«Міністр оборони вже готує відповідне рішення про призначення нового глави генштабу і його заступників», – заявив він.
Вірменський прем'єр також закликав військових продовжити виконання завдань з охорони кордонів і не втрачати пильність. Водночас Пашинян закликав своїх прихильників вийти на вулиці.
Декількома годинами раніше збройні сили Вірменії зажадали відставки Пашиняна і всього уряду республіки.
«ГШ ЗС Вірменії висловлює свій рішучий протест у зв'язку із звільненням з посади першого заступника начальника ГШ ЗС Тирана Хачатряна з недалекоглядних і необґрунтованих причин, що було здійснено без урахування національних і державних інтересів Вірменії, ґрунтуючись лише на особистих і амбітних почуттях», – заявив Головний штаб ЗС Вірменії.
При цьому рішення Пашиняна ГШ назвав «антидержавним і безвідповідальним». Прем'єр і його уряд «більше не в змозі приймати адекватні рішення в кризовій і доленосній для вірменського народу ситуації», вказується далі. На думку військових, «неефективне управління чинного уряду і надзвичайно серйозні помилки у зовнішній політиці привели країну на межу катастрофи».
Після цієї заяви Генштабу на вулиці Єревана почали виходити люди, вони викрикують гасла «Нікол – зрадник!» і «Нікол – йди геть!». Громадяни збираються, зокрема, у будівлі міністерства оборони країни.
Тим часом в Єревані та інших містах Вірменії не припиняються масові протести, що спалахнули після підписання прем'єр-міністром тристоронньої заяви з президентами Азербайджану і Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху з 10 листопада 2020 року.
Нагадаємо: протести в Єревані почалися в ніч на 10 листопада після того, як Пашинян спільно з лідерами РФ і Азербайджану прийняв тристоронню заяву про припинення вогню і перекидання миротворців у Нагірний Карабах, а також передачу ряду районів в регіоні Азербайджану. У Вірменії це було сприйнято як необґрунтоване рішення про капітуляцію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].